
Фонд гарантування вкладів фізосіб оцінює, що з 16,7 млрд грн гарантованих фондом до відшкодування вкладникам "Дельта Банку", близько 1 млрд грн - відшкодовані не будуть через незаконні махінації.
Про це журналістам заявив глава Фонду Костянтин Ворушилін.
"Частина з того, що належить виплатити по "Дельті" (16,7 млрд грн - ред.), частину буде заблоковано, і ми не визнаємо їх. Я не можу дати точну цифру, але уповноважені по "Дельті" заявляють, що це буде більше 1 млрд розбивок, яке ми не визнаємо", - повідомив Ворушилін, пише "Укрінформ".
Зазначимо, що існує незаконна схема, коли великі вкладники незадовго до введення тимчасової адміністрації в банк розбивають свої вклади на суми до 200 тис. грн, щоб отримати відшкодування від держави.
Ворушилін також повідомив, що Фонд гарантування виступає за створення перехідного банку на базі "Дельти", що дасть змогу зменшити тиск на Фонд і зняти соціальну напруженість.
"Ми дуже сподіваємося на варіанти врегулювання (питання по "Дельта Банку" - ред.). Перший варіант - це створення перехідного банку на базі "Дельти". Варіант - живий робітник, але тоді, там має бути дуже великий статутний капітал, в ідеалі - близько 10 млрд грн. Йдеться не так про реструктуризацію боргів, як про внесення живих грошей. Це та сума, яка дала б змогу зробити перехідній банк", - сказав він, додавши, що фонд міг би виплатити вкладникам при такому стані справ 9-10 млрд грн.
При цьому, за словами Ворушиліна, без участі держави створити такий банк неможливо.
Другий варіант, зазначає глава Фонду - це наявність приймаючого банку за пасивами і активами.
"Ми хотіли б передати приймаючому банку пасиви у вигляді рефінансування, частини виплат, пасиви держіпотечної установи, застави "Ощадбанку", "Укрексімбанку". Теоретично, такий варіант існує, на цю тему були дискусії", - повідомив він.
На його думку, тільки "Ощадбанк" зараз в змозі стати таким банком.
Третій варіант, продовжив Ворушилін, - найгірший, це ліквідація.
Нагадаємо, НБУ визнав "Дельта банк" неплатоспроможним 3 березня 2015 року.