Кучма: "Поки ми не бачимо, щоб Росія хотіла миру в Україні"

Новини України / новини
893
0
Кучма: "Поки ми не бачимо, щоб Росія хотіла миру в Україні"

Київ дуже зацікавлений у проведенні виборів на сході країни, але зробити це можна лише після виведення з регіону російських найманців.

Про це другий президент України Леонід Кучма заявив в інтерв'ю центральному китайському телеканалу CCTV.

"Українська сторона однозначно вважає, що треба зробити все, щоб провести ці вибори", - підкреслив Кучма.

При цьому він зазначив, що "мають бути встановлений твердий мир, і відповідно до Мінських протоколів мають бути виведені всі війська іноземні, в тому числі й найманці, мають бути відведені важкі види озброєння, і тільки потім треба проводити такі вибори".

Як умови для проведення виборів екс-президент також назвав відновлення російсько-українського кордону, оскільки "поки це буде не український кордон, а чужа межа, говорити про мир теж неможливо".

"За цих умов можна проводити вибори, в яких дуже зацікавлена ​​українська сторона - щоб була обрана легітимна влада. Коли буде обрана легітимна влада - тоді можна буде говорити і про подальші процеси повернення блудного сина в лоно матері-України... Знаєте, треба сідати за стіл і домовлятися", - сказав він.

Член контактної тристоронньої контактної групи вважає, що реалізація Мінських домовленостей "залежить тільки від однієї сторони - не від України, немає від так званих "ДНР" та "ЛНР", не від світової спільноти, а від російської сторони".

"Бути чи не бути миру в Україні - це все вирішується в Кремлі... Усе залежить від того, як Москва далі дивитиметься на розвиток подій в Україні", - переконаний Кучма.

"Поки ж ми не бачимо, щоб Росія хотіла миру в Україні", - констатував він, зазначивши, що висунуті Росією умови неприйнятні для української сторони, яка не хоче "мати поруч ще одне вогнище напруженості за прикладом того ж Придністров'я, Абхазії чи Південної Осетії".

У такій ситуації Кучма вважає найефективнішим засобом "переконання" те, "щоб світова спільнота вимагала від російської сторони чіткого виконання (Мінських) домовленостей".

При цьому він висловив глибокий жаль з приводу того, що Китай як гарант ядерної безпеки України "оминає цю проблему".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують