Зима буде затяжною із холодним березнем

Новини України / новини
2 455
0
Зима буде затяжною із холодним березнем

На календарі зима, а за вікном – майже по-літньому тепло. Яка погода очікуватиме буковинців на Новий рік та Різдво? Невже буде плюсова температура – замість морозу і болото – замість білого снігу?

Українські синоптики прогнозують, що майже до 28-29 грудня збережеться помірно тепла погода, спостерігатимуться опади змішаного характеру з дощем та мокрим снігом. Холодні циклони із Середземного моря прийдуть на Західну Україну в передноворічні дні. Вони принесуть сніговий покрив та ожеледицю. Температура повітря поступово знизиться до восьми градусів морозу. На Різдво збережеться така ж погода.

Як стверджують фахівці Укргідрометцентру, зима 2014-2015 очікується затяжною, зі снігом, часом з морозами до -15 -25 градусів. Великих відлиг не буде, але ще наприкінці березня випадатиме мокрий сніг.

– У цілому ж зиму прогнозуємо не люту, але "справжню". У ній буде достатньо і снігу, і морозних днів, – зауважила заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

Також синоптики попереджають, що зима виявиться затяжною, а тому ранньої весни чекати не варто. За словами провідного спеціаліста Морського гідрофізичного інституту, кліматолога Олени Воскресенської, сильний холод, який очікується у січні-лютому 2015 року, пов’язаний з аномалією в Тихому океані. Його температура підвищилася на один градус, а це означає, що у напрямку України взимку підуть полярні повітряні маси. Зима буде затяжною, і температура у січні-лютому опуститься місцями аж до -25-30 градусів. Щоправда, незважаючи на холод, багато снігу не передбачається.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда зазначив: "За останні 20 років в Україні зимова температура підвищилася на два градуси. Це пов’язано із загальною зміною клімату на планеті. І якщо приблизно 50 років тому взимку в нас здебільшого дули холодні вітри з Арктики, то зараз усе більше західні – з теплим атлантичним повітрям. Для енергетичної сфери це добре – є можливість економити на опаленні. Озимі культури, поки тепло, дорозвиваються. А для людей, звичайно, це погано, адже наш організм до такої погоди не звик, для нього це стрес. Плюс тепла сира погода – гарні умови для поширення грипу та інших вірусних захворювань".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують