Уряд Криму отримав право примусового викупу "стратегічних об'єктів".
За словами юристів, формулювання документа таке, що під його дію може потрапити не лише земля або нерухомість, а й будь-яка компанія, повідомляє rbc.ua.
Згідно з законом "Про особливості викупу стратегічних об'єктів у Республіці Крим", об'єкти, "де виникли обставини загрози життю, здоров'ю населення, економічній безпеці держави, нормального функціонування об'єктів життєдіяльності, техногенної та екологічної катастрофи", можуть бути примусово викуплені у власника. Для цього об'єкт повинен потрапити до переліку, що складається самопроголошеною Радою міністрів півострова. Його власник має бути повідомлений про початок процедури викупу за п'ять днів, йому належить компенсація, яка встановлюється владою Криму на підставі оцінки, проведеної незалежним оцінювачем. Порядок заперечування такої оцінки у документі не прописаний.
Визначення стратегічних об'єктів у законі немає. "Російське законодавство не містить якихось положень про викуп стратегічних об'єктів", - говорить старший юрист практики нерухомості юридичної фірми Sameta Костянтин Гуричев.
У Цивільному і Земельному кодексах закріплені норми про викуп земельних ділянок для державних і муніципальних потреб. При цьому наведено їх вичерпний перелік. Відповідно до ст. 279 ЦК рішення про викуп ділянки ухвалюється органами виконавчої влади, а власник житла має бути попереджений не пізніше, ніж за рік владою про майбутнє вилучення. Викупити таку ділянку раніше держава може лише з відома власника. Якщо власник і держава не можуть домовитися про умови операції, то влада може подати позов до суду про викуп земельної ділянки.