Державтоінспекція України розпочинає комплекс профілактичних заходів щодо дотримання водіями правил розташування транспортних засобів на проїзній частині.
Комфортний рух транспортних засобів багато в чому залежить від культури поводження на дорозі самих автолюбителів.
На жаль, на наших дорогах водії не рідко створюють незручності і собі, й іншим учасникам дорожнього руху. Зокрема, чимало суперечливостей виникає при русі авто крайньою лівою смугою.
У Правилах дорожнього руху п. 11.2. закріплено, що на дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.
Однак, досить часто можливо стати свідком ситуації, коли у крайній лівій смузі, при абсолютно вільній правій, рухається авто з мінімальною швидкістю, що викликає справедливі нарікання водіїв інших транспортних засобів.
П. 11.5. даного документу зазначає, що на дорогах, які мають дві та більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).
Рух у крайній лівій смузі зі швидкістю, що менша від середньої швидкості потоку призводить до виникнення заторових явищ та обертається для водіїв зіпсованим настроєм, нервовою напругою, запізненням на роботу або у інших справах.
Окрім цього, по крайній лівій смузі часто рухаються транспортні засоби оперативних і спеціальних служб: швидкої допомоги, пожежників, рятувальників, міліції, хвилина зволікання в русі таких авто, може вартувати комусь здоров’я або життя".
В Україні за порушення Правил розташування транспортних засобів на дорозі передбачено штраф 425 до 510 гривень, нагадає прес-служба Департаменту ДАІ МВС України.