В Україні ціни невпинно повзуть угору, водночас як зарплати і пенсії лишилися на місці, йдеться у сюжеті
ТСН.
Овочі-фрукти зросли в ціні найбільше - майже в половину. Це загальна статистика і українських, і закордонних товарів, бо географія на ринку - від черешні з Ізмаїла до іспанських лимонів. Із Криму, кажуть, везуть рідко - це тепер дорого. Не на камеру розсекретили: навіть якщо товар із півострова і буде, покупцям про це не скажуть. Угору пішли ціни на молоко і м'ясо. Якщо на споживчому ринку літр молока накинув до гривні, то птиця й худоба махнули вище.
"Якщо брати курятину, то це 2 гривні 20 копійок, свинина - більше 6-7 грн., явловичина теж. Дуже швидко ростуть ціни на корми, також на пальне. І це все призводить до росту цін", - каже Аліна Жарко, експерт ринків продукції тваринництва. Господині тим часом шукають логічної відповіді на запитання.
"Закваска місяць тому коштувала 8 грн. – зараз 10. Звідки взялися ці дві гривні, дуже не зрозуміло. Я розумію, якби дорожчав бензин – дорожчали б ціни. Але ціна на бензин зупинилася. Зростання доллара теж", - каже домогосподарка Оксана.
Експерти пояснюють, що це так звані "часові ваги". Долар довгий час стрибав туди-сюди, товар закуповували за відповідним курсом. Вкладені в продукт гроші треба відбити, навіть якщо валюта трохи опуститься вниз. І так не тільки з їжею. Ліки злетіли в ціні, бо більше половини - імпорт. Те саме побутова техніка - плюс 25%.
"Якщо відбулася девальвація на 50%, то ціна на 50% не зросла. Цей ринок дуже конкурентний. Але на 25% мусить відбутись, бо торговець не може працювати собі в збиток", - каже Андрій Новак, голова Комітету економістів України.
Експерт каже, що курс долара уже навряд чи піде вниз. А надто - вартість товарів. Бо практика свідчить: те, що швидко летить угору, потім принципово не хоче падати.