Державна ветеринарна і фітосанітарна служба чекає початку експорту молочної і м'ясної продукції з України в Європейський Союз не раніше 2015 року.
Як розповів заступник голови Держветслужби Віталій Башинський у ході круглого столу.
Причина такої затримки - тривалі бюрократичні процедури на європейському ринку, повідомляє "Укрінформ".
"У середньому така процедура займає вісім місяців з дня ухвалення позитивного рішення (за результатами аудиту українського підприємства. - Ред). Плюс позитивне рішення Європейський Союз може постійно відкладати", - сказав Башинський.
За його словами, в липні очікується приїзд до України інспекторів офісу з питань продовольства і ветеринарії (FVO) Генерального директората з питань охорони здоров'я і захисту прав споживачів (DG SANCO), які проведуть аудит ряду українських виробників молочної продукції, свинини, яловичини, кролятини і м'яса страусів на відповідність вимогам європейського законодавства.
Башинський також додав, що для виходу української тваринницької продукції на європейський ринок необхідно прийняти законодавчі акти, перш за все - про обов'язкову ідентифікацію худоби і контроль якості харчових продуктів. Крім того, потрібно привести вітчизняне ветеринарне законодавство у відповідність з європейським.
Заступник голови Держветслужби зазначив, що Єврокомісія допустить на європейський ринок не більше ніж чотири українські тваринницькі компанії від кожної галузі відповідно до діючих правил.
За його словами, список українських постачальників тваринницькій продукції може розширитися тільки через три роки присутності української продукції на європейському ринку.
Водночас, згідно з інформацією першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Івана Бісюка, взяти участь в аудиті SANCO має намір 50 українських виробників молока і близько 17 виробників м'яса.
Як повідомлялося раніше, з 23 квітня Євросоюз в односторонньому порядку знизив ставки митних зборів для поставок українських товарів на ринки ЄС. Право експортувати свою продукцію в ЄС є у 4 українських птахофабрик, а також у декількох виробників казеїну, риби і меду.