Комітет з питань свободи слова ВР та інформації засуджує протиправні дії представників самопроголошеної влади в АР Крим, спрямовані на зачищення інформаційного простору, перешкоджання професійній діяльності журналістів. Про це йдеться у заяві Комітету.
"Публічно звертаємось правоохоронних органів України в Автономній Республіці Крим з наполегливою вимогою зупинити наругу над свободою слова, створити безпечні умови для роботи вітчизняних і зарубіжних журналістів", - зазначили у Комітеті
Як йдеться у заяві, самопроголошена влада Криму за допомогою озброєних загонів кубанських "козаків" та російських окупаційних військ захопила стратегічні об’єкти української телекомунікаційної інфраструктури, радіотелевізійний передавальний центр Криму, інші структурні підрозділи державного Концерну РРТ і влаштувала жорстку інформаційну блокаду півострова. Наразі з ефірних і кабельних мереж вимкнені всі українські загальнонаціональні телевізійні канали та найпотужніший регіональний - ТРК "Чорноморка". Натомість на їх частотах транслюють російських мовників. Отже, маємо справу з агресивною інтервенцією і в інформаційному просторі нашої держави.
"Окупаційний режим чинить безпрецедентний тиск на журналістів. У Криму за час протистояння задокументовано більше 70 випадків брутальних порушень прав журналістів і перешкоджань їхній діяльності, нападів озброєних людей на представників мас-медіа, жорстоких побиттів знімальних груп, псування апаратури, пограбувань.
Влада запровадила тотальну цензуру інформаційного простору. Дійшло до того, що у порядку акредитації представників ЗМІ на висвітлення так званого загальнокримського референдуму 16 березня прописали в обов’язках журналістів "не поширювати матеріали негативного характеру".
Такі дії є не припустимими у цивілізованому світі. Це є грубе порушення конституційних прав громадян на вільний доступ до інформації, на свободу слова. Кримські сепаратисти розтоптали не лише українське законодавство, а й основоположні принципи міжнародного права, зокрема й передбачене статтею 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод право на вільне поширення інформації.
Сьогодні у безпрецедентних умовах ескалації напруги на півострові, яка весь час балансує на межі гарячої фази, доводиться працювати українським і зарубіжним журналістам. Завдяки їх самовідданості, вірності професійному обов’язку, особистій мужності операторів, репортерів, стрімерів світ бачить правдиву інформаційну картину з українського півострова.
Комітет висловлює вдячність і підтримку всім журналістам, які, ризикуючи здоров’ям і життям, цілодобово висвітлюють кримські події, не відступають від базових інформаційних стандартів об’єктивності і збалансованості", - сказано у заяві.
13-03-2014, 11:44
0
1 010