В Італії поліцейські масово штрафують водіїв українських бусів

Новини України / Новини світу / новини / Життя
8 585
0
В Італії поліцейські масово штрафують водіїв українських бусів

В Італії загострюється конфлікт між водіями українських міні-автобусів та дорожньою поліцією. Італійські поліцейські штрафують водіїв за відсутність ліцензії, отримати яку неможливо. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Українські міні-автобуси, які українці Італії називають "бусики", курсують між двома країнами вже майже 20 років - відколи велика кількість заробітчан приїхала на Апенніни в пошуках кращої долі. За цей час вони стали улюбленим засобом спілкування з батьківщиною: ними передають рідним гроші, фотографії, листи та посилки. Ними ж можна скористатися і як пасажир: квиток в обидва кінці коштує менше 200 євро.

Усе було спокійно до останнього часу. Нині ж водіїв українських "бусиків" часто почали штрафувати на суми від 600 до 4130 євро представники італійської дорожньої поліції. Якщо водій не може чи не хоче сплачувати штраф, поліцейські можуть конфіскувати машину. Мотив санкцій - відсутність ліцензії на перевезення вантажу. Причому в основному таку ліцензію вимагають лише у провінціях Удіне та Тренто. Згідно зі статистикою автодору, від початку цього року тільки у провінції Удіне штрафи у розмірі 4130 євро було накладено 116 разів. Здебільшого йшлося про мікроавтобуси з України та Молдови.

Ліцензія, якої не існує

Водії пояснюють: таких ліцензій у них немає, оскільки мікроавтобуси мають низьку вантажопідйомність і прираховуються до легкового транспорту. А згідно з українським законодавством, ліцензії видаються лише важкому транспорту. У відповідній постанові так і написано: "тільки для автотранспортних засобів, повна маса яких перевищує 10 тонн". Маса ж "бусиків" - 3,5 тонни. DW зв'язалася з управлінням дорожної поліції в Удіне, поставивши конкретне питання: як можна уникнути штрафів? Там відповіли: "Взявши ліцензію в міністерстві транспорту держави походження". Коло замкнулося, таких ліцензій український мінтранс не видає.
Тим часом ситуація загострюється. Тільки упродовж останнього тижня виникли два епізоди конфлікту між водіями та представниками дорожньої поліції. 11 листопада подібна суперечка перейшла навіть у зіткнення, в якому брали участь також і пасажири "бусиків".

"До цього також були дуже неприємні випадки, - зазначає голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, - коли пасажирів висаджували з "нелегального" автобуса просто в чистім полі на кордоні: що хочеш, те й роби". Найбільша проблема, пояснює він, у тому, що у водіїв немає способу "легалізуватися".

Дискримінація за національністю?

За час конфлікту було багато подань до італійського суду. А оскільки італійське законодавство в цьому пункті нечітке, і прямої норми немає, то все залишається на інтерпретування судді. Тому на сьогодні Городецький має на руках копії постанов суду, протилежні одне одній - один суддя затверджує правомірність штрафу, інший - скасовує його як безпідставний.

Такі випадки виправдання суддями українських водіїв дуже обурюють голову провінції Удіне, члена ультраправої Ліги Півночі П'єтро Фонтаніні. "Цим вони зводять нанівець зусилля правоохоронних органів", - скаржиться він.

За словами Фонтаніні, не йдеться про переслідування саме українців. Водночас Національний офіс з протидії расовій дискримінації (UNAR) не відмовив у відкритті справи про можливу дискримінацію за національною ознакою і, намагаючись розібратися, зараз подає запити з цього питання до різних італійських державних установ.

Водії на пороховій діжці

Поки що українським водіям в Італії залишається лише сподіватись, що цю проблему колись нарешті вдасться розв'язати. "Ми не можемо працювати, як зараз. Кожна поїздка - як на пороховій діжці, - розповів DW перевізник з 9-річним стажем Іван Сало, який теж був змушений сплатити штраф. - Нам терміново потрібний вихід з цього стану".

Тимчасовим виходом з ситуації, на думку Городецького, могло б стати впровадження мораторію на штрафи до того, як спеціальна українсько-італійська комісія ухвалить рішення. Він уже брав участь у двох засіданнях італійського мінтрансу, а також звернувся з листом до міністра транспорту Мауріціо Лупі.

До справи долучився також глава Світового Конгресу українців Єврген Чолій, який також звернувся з проханням про негайне розв'язання проблеми. Але вже не до міністра, а до прем'єра Італії Енріко Летти. Тим часом "полювання" на українських водіїв триває.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм