Німецький політолог Андреас Умланд (на фото) вважає, що Євросоюз і США обов'язково допоможуть вистояти Україні в економічному протистоянні з Росією.
Німецький експерт констатує, що в України дійсно мало важелів впливу на Росію. Однак, такі важелі є у США і Євросоюзу та країни Заходу повинні використовувати їх, щоб Росія зрозуміла, що економічна конфронтація з Україною їй не вигідна.
Зараз Росія намагається у що б то не стало перешкодити підписанню Україною угоди про асоціацію з ЄС і багато політики Росії знаходяться на шовинистском автопілоті, що веде їх до все більш загрозливим жестам, зауважує Умланд.
"Якщо Україна і надалі буде ігнорувати ці загрози і підпише Угоду, як і заплановано, вже в кінці цього місяця, у Кремля виникне спокуса скористатися своєю економічною міццю, щоб покарати Київ. Після наростання російсько-української риторичної конфронтації минулих тижнів у Путіна може не виявитися іншого вибору, крім як продемонструвати розпаленілій російській публіці свою послідовність, рішучість і принциповість", - вважає він.
У той же час, він вважає, що часткова залежність російської економіки і бюджету від стабільного співробітництва з Заходом - в енергетиці, економічних, політичних, наукових та інших сферах, наділяє ЄС і США визначеною відповідальністю, яку вони можуть реалізувати, задіявши ці сфери в якості важелів впливу для недопущення тиску Росії на Україну.
"Зокрема, вони повинні ясно дати зрозуміти Кремлю, що при калькуляції витрат на російську торговельну війну проти України російський уряд має враховувати і подальші економічні втрати, дипломатичні конфлікти і політична напруга у відносинах Росії із Заходом. Тоді як в України мало дієвих економічних важелів тиску на Росію, сума різних торгових, інвестиційних, фінансових та інших відносин між Росією і Заходом - істотна", - зауважує Умланд.
За словами політолога, в ЄС це вже усвідомили і почали діяти.
"В одній з найбільш примітних резолюцій у своїй історії Європейський парламент, який представляє більш ніж 500 млн громадян ЄС, 12 вересня 2013 р. заявив, що "зараз, більш ніж коли-небудь, потрібно звернути увагу на зухвалий тиск на східних сусідів ЄС і на сам проект "Східного партнерства", який Росія піддає сумніву ". Але, крім того, Євросоюз повинен ясно дати зрозуміти, як своїм державам-членам, так і Росії, що його майбутня Угода про асоціацію з Україною означає не тільки новий рівень співробітництва України з ЄС, але і навпаки", - зазначив Умланд.
gazeta.ua
10-11-2013, 11:33
0
2 060