Незалежна організація по захисту навколишнього середовища "Зелений Хрест" у співпраці з американським інститутом Блексміта представила список десяти найбільш забруднених місць у всьому світі. Про це повідомляє прес-служба "Зеленого Хреста", передає
УНН.
За словами співробітника швейцарського "Зеленого Хреста" доктора Штефана Робінсона, виконана очищення місць, які в 2007 р. ще входили в десятку найбільш забруднених, показує, що боротьба з забрудненням навколишнього середовища в країнах, що розвиваються, може вести до істотного поліпшення ситуації зі здоров'ям людей і навіть до порятунку їхнього життя, зокрема життя дітей.
Десять найбільш забруднених місць наведено в алфавітному порядку по країнах. Виходячи з різниці у величині, населення та вигляді забруднення скласти рейтинг цих місць не представляється можливим.
- Матанса-Ріачуело (Matanza-Riachuelo), Аргентина (летючі органічні сполуки, зокрема толуол)
- Хазарибаг (Hazaribagh), Бангладеш (хром)
- Звалище Агбогблоши (Agbogbloshie Dumpsite), Гана (свинець, кадмій, ртуть)
- Річка Читарум (Citarum River), Індонезія (хімікати, серед них свинець, кадмій, хром і пестициди)
- Калімантан (Kalimantan), Індонезія (кадмій, ртуть)
- Дельта річки Нігер (Niger River Delta), Нігерія (нафта)
- Дзержинськ, Росія (хімікати, серед них зарин, свинець і феноли, а також токсичні відходи)
- Норильськ, Росія (важкі метали)
- Кабве (Kabwe), Замбія (свинець)
- Чорнобиль, Україна (радіонукліди)
У списку за цей рік враховано місця, які були представлені в списку найбільш забруднених місць за 2006 і 2007 рр., і де не було досягнуто суттєвого прогресу в санації навколишнього середовищ. Це Дзержинськ і Норильськ в Росії, а також Чорнобиль в Україні, незважаючи на частково великі зусилля по очищенню, ефект від яких буде відчуватися лише в подальші роки.
Для вибору інших місць була використана програма ідентифікації заражених місць - база даних, зібрана інститутом Блексміта в співробітництві з ООН з промислового розвитку.
Десять найбільш забруднених місць наведено з зазначенням джерел забруднення навколишнього середовища, впливу яких зазнають люди. Посилену увагу було приділено шкідливих речовин, які впливають на людей в результаті вдихання, прийому з їжею або контакту зі шкірою. Це свинець, кадмій, хром, нафта, пестициди, феноли, ртуть, зарин, радіонукліди та летючі органічні з'єднання. У другу чергу враховувалися ті місця, де впливу джерел забруднення навколишнього середовища схильна велика частина населення. І в останню чергу шкідлива речовина оцінювалося за допомогою перевірки інформації щодо його токсичність, канцерогенність і потенційних небезпек для здоров'я.
5-11-2013, 17:18
0
1 341