"Спрощений" шенген приніс українцям нові проблеми. Відомі факти, що довгострокові візи давати відмовляються, хоч, ніби, мусять. Єдине правило, яке працює, – посередники в отриманні візи не вимагають за свої послуги більше 30 євро.
У МЗС кажуть, що ніяких проблем бути не повинно, та пропонують звертатися по допомогу в міністерство.
"У нас був два тижні тому випадок, коли підприємцеві дали мультишенген на рік, він полетів до Німеччини, і його без пояснення причин просто не випустили з літака. Його запідозрили в тому, що віза фальшива", - розповів виданню "Вести" співробітник одного зі столичних візових центрів Андрій Шереметьєв.
За словами Андрія, попри те, що людям з хорошою візовою історією та наявністю візи строком на рік мають надавати довгостроковий шенген, у посольствах відмовляють у шенгені на п'ять років. "Спрощення діє тільки на папері", – обурився Шереметьєв.
Окрім того, з усіх верств населення, які мали б отримувати візи простіше, реальне покращення ситуації відбулося лише з журналістами. Громадським активістам, учасникам міжнародних конференцій та іншим спрощенцям так само важко отримувати візи.
У МЗС запевняють, що "спрощена система повинна діяти". "Якщо є випадки якихось невмотивованих відмов, раджу людям звертатися в нашу консульську службу або за телефоном гарячої лінії (044) 238-16-57", – повідомив речник міністерства Євген Перебийніс.
Нагадаємо, 1 липня набула чинності угода про спрощення візового режиму України і ЄС. Утім, наразі це мало відчутно. Як інформують ЗМІ, візову лібералізацію з ЄС депутати своїми діями відклали на невизначений час.
24-07-2013, 12:20
0
1 331