Учасники автомобільного ринку вважають, що дія спецмита на імпортні автомобілі дозволила сповільнити падіння автовиробництва в Україні, і якщо поточні умови збережуться, то вже до кінця року український автопром може вийти на торішні обсяги виробництва, пише "Коммерсантъ-Украина".
Згідно зі звітом асоціації Укравтопром, в травні 2013 року в Україні було вироблено рекордну в цьому році кількість автотранспорту - 3,55 тис. одиниць, що на 13% більше показників квітня.
Докладної розбивки щодо заводів асоціація не надає, але зазначає, що позитивну динаміку забезпечили виробники легкових автомобілів - корпорація "Богдан" наростила виробництво у 18 разів, а Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ) - на 43%.
Як пише Ъ, всього в країні за п'ять місяців було випущено 12,5 тис. легкових автомобілів, що на 59% менше показників минулого року. У квітні падіння до аналогічного періоду минулого року склало 61,3%, а за результатами першого кварталу - 63,4%.
Зростання виробництва в компаніях пояснюють благотворним впливом, який мали на галузь введені з 13 квітня спеціальні мита на імпортні автомобілі.
Це дозволило корпорації "Богдан" відновити виробництво моделей АвтоВАЗ і Hyundai. У квітні компанія запустила Черкаський автозавод. Корпорація запланувала зростання обсягу виробництва в поточному році на рівні 25%. Наприкінці травня "Богдан" підписав угоду з китайською JAC про виробництво на Черкаському автозаводі седана C-класу JAC J5 і кросовера JAC S5 (клас SUV-Compact).
У свою чергу, КрАСЗ в кінці травня відновив випуск автомобілів Geely, припинений навесні минулого року. Підприємство вироблятиме три моделі, тоді як в 2012 році була лише одна.
Крім того, на ЗАЗі розглядають можливості для складання автомобілів Opel Astra Classiс і Zafira Classic, а також Chevrolet Lacetti. Обмеження імпорту автомобілів дозволило ЗАЗу вперше за багато років вийти на перше місце серед найбільш продаваних автомобілів в країні, а заводу Єврокар - підтягнутися ближче до лідерів при загальному падінні ринку на більш ніж 24%.
13-06-2013, 08:37
0
1 459