Верховна рада створила ТСК щодо побиття журналістів 18 травня та розслідування інших фактів тиску на ЗМІ, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
За таке рішення проголосували 354 депутати, пише "УП".
Головою комісії є депутат від "Батьківщини" Віталій Ярема, заступник голови регіонал Андрій Пінчук. У комісії зберігається паритетний принцип: 50 депутатів від більшості, 50 від опозиції.
Партія регіонів вимагала дати ще одне квотне місце для своєї фракції. Як відомо, робота інших комісій блокувалася саме через те, що у більшості більше голосів, і вони можуть блокувати роботу комісії, не з'являючись на її засідання.
Водночас позафракційний Ігор Єремєєв запропонував включити до комісії Олеся Донія від позафракційних депутатів, яких до складу ТСК не включають. Однак пропозиції ПР і Єремєєва не голосувалися.
Автор постанови Арсеній Яценюк, презентуючи її, заявив, що "комісія має дослідити факти побиття журналістів, завідомо спланованої провокації МВС, не тільки працівниками, а й керівництвом МВС".
"Ті факти, які вказують на те, що секретар РНБО Андрій Клюєв особисто займався підготовкою провокацій, антифашистським маршем і має відношення як до побиття журналістів, так і до масових заворушень", - сказав Яценюк.
"Наше завдання в рамках комісії з'ясувати роль і місце персонально міністра внутрішніх справ Захарченка, чому він виступаючи з трибуни ВР зухвало збрехав, знаючи про те, що він і його люди інструктували гопників і мали безпосереднє відношення до провокації", - зазначив він.
"Хто бореться з фашизмом в Україні, де за останні 20 років ніколи не було фашизму? Він з'явився тоді, коли ПР прийшла до влади і почала далі колоти українську державу, як це відбувалося у 2004 році… тому ви повторюєте розкольницький сценарій 2004 року, коли ви ділили українців на сорти", - додав Яценюк.
Між тим "регіоналка" Інна Богословська хіба що не звинуватила журналістку Ольгу Сніцарчук у фашизмі.
"Переді мною запис у ФБ Ольги Сніцарчук за 2 квітня. Я прочитаю одну лише фразу: "Зізнаюся, на цьому етапі політичного розвитку країни, мені навряд чи було жалісно, навіть якби в депутатів метали лимонками, тому ці всі цивілізаційні соплі - крокодилячі".
На це треба зважати, коли ви будете розслідувати питання про нібито журналіста, який був на акції без бейджика, не має жодних тілесних ушкоджень, який має у ФБ запис , аналогічно фашистським закликам Свободи", - зазначила Богословська.
У відповідь на це депутат Юрій Стець сказав: "Репліки від журналістів ви будете чути дуже багато, виходячи з вашої поведінки… В цій країні представникам влади не потрібні журналісти. Думаю, що журналістам не потрібні такі представники влади".
Водночас Віталій Кличко закликав оплесками підтримати "солідарність журналістів, які майже тиждень висловлюють її і зараз знаходься під кабміном, висловлюючи право вільно говорити".
23-05-2013, 14:00
0
1 197