В Україні у рік виконується лише близько 30% рішень національних судів.
Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська з посиланням на дані Міністерства юстиції, пише "УП".
"Отже, решта 70% – це порушення прав громадян на судовий захист, які мають перспективу стати предметом дослідження Європейського суду з прав людини", - цитує омбудсмена її прес-служба.
"На сьогодні більшість судових рішень, що не виконуються, – це так звані "соціальні справи", в рамках яких громадяни намагаються отримати соціальні виплати, передбачені законодавством", - уточнила Лутковська.
Протягом 2012 року українські суди винесли майже 2 мільйони рішень з приводу соціальних виплат дітям війни, понад півмільйона рішень щодо виплат інвалідам війни та чорнобильцям.
"Однак всі рішення судів, що прийняті на користь громадян та набули законної сили, залишаються невиконаними через відсутність необхідних коштів у держбюджеті та наявність чинного законодавства, спрямованого на скорочення соціальних видатків з держбюджету через дефіцит коштів", - уточнила омбудсмен.
23-05-2013, 13:40
0
1 634