RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Про те, як Порошенко свій перший мільйон заробив

Стаття про історію бізнесу мільярдера Петра Порошенка вийшла у квітневому номері Forbes: нардеп і колишній співвласник Корреспондент.net розповів про свій перший мільйон і кондитерську імперію Roshen.

Розповідаючи про те, як йому вдалося заробити перший мільйон, Порошенко згадав, як у 1986 році, коли він повернувся з армії, був прийнятий закон про приватну трудову діяльність.

"Пізніше підприємствам дозволили самостійно займатися зовнішньою торгівлею, були прийняті закони про малі підприємства, про кооперацію. Кожен з цих законів відкривав переді мною зовсім нові перспективи. Я був на вістрії", - розповів він.

Порошенко зізнався, що у нього був перший номер свідоцтва про приватну трудову діяльність, який він отримав на консультаційні послуги у Печерському райфінвідділі. Потім у Порошенка було одне з перших малих підприємств України, яке називалося Центр сервісу.

"В університеті у нас було понад 90 курсів у програмі. І головне, що нас відрізняло, - нас вчили вчитися. Ми знали, як виставляти акредитиви, як відкривати і підписувати контракти, які прописувати вимоги, арбітражні застереження. Ми володіли унікальними знаннями, щоб консультувати підприємства, які хотіли вийти на зовнішні ринки", - пояснив Порошенко, додавши, що це були різні підприємства - металургійні заводи, управління будівництва електростанцій, оборонні підприємства.

За словами бізнесмена, він з партнерами робив для таких компаній аналіз зовнішніх ринків, а також допомагав укладати контракти, брали при цьому 0,5-1,5% від суми контракту.

"Я був першим, кому університет надав право вільного відвідування лекцій. Це було дуже відповідально. Тому що варто було здати один іспит на четвірку, і ти позбавлявся цього права. Зате на п'ятому курсі у мене з'явилася можливість купити легально зароблену Волгу. Тоді студент на Волзі - це було щось надзвичайне", - розповів Порошенко про бізнес, який приніс перший мільйон.

У той же час, говорячи про Вінницьку кондитерську фабрику, він повідомив, що коли прийшов туди, "у неї склади були забиті продукцією, і весь колектив перебував у відпустці за свій рахунок. І це не було державне підприємство".

У структурі Roshen немає приватизованих фабрик, запевнив нардеп. Всі фабрики були орендними, їх приватизували ще "червоні директори" і трудові колективи. "Ми купували їх на вторинному ринку або в процесі банкрутства. Люди приходили і просили - ми півроку сидимо без роботи, у нас немає грошей", - сказав він Forbes.

Він вважає, що FMCG - це не зовсім чіткий сектор, і половина радянських кондитерських фабрик, розташованих на території України, збанкрутували.

Відповідаючи на запитання, скільки тоді коштували кондитерські фабрики, Порошенко сказав: "Десятки мільйонів доларів. Це були великі гроші. За Вінницьку ми заплатили $ 7 млн, притому що Полтавський ГЗК коштував тоді $ 5 млн. Гірничо-збагачувальні комбінати в Донецьку коштували $ 5-8 млн. Тільки до них ніхто не допускав".

Також він розповів, що мав контрольний пакет у створеній в 1993 році компанії Укрпромінвест.

Говорячи про назву Roshen, він сказав, що сам придумав назву. "Сказав дружині, вона мене підтримала. Я прийшов на підприємство і запропонував назву Roshen. Всі стали на диби, мовляв, це не брендове ім'я, воно нічого не означає. Я запитав, а що означає Nestle? Це означає гніздо, але ні у кого таких асоціацій не виникає. Давайте відразу ставити перед собою амбітні цілі", - пояснив бізнесмен.

Відповідаючи на запитання, чи є у компанії потенційні покупці, Порошенко заявив: "Ходять. Але батьківщина, Roshen та принципи не продаються".

Як повідомлялося, український мільярдер Порошенко продав частку в журналі Корреспондент, сайті korrespondent.net і радіостанції Наше радіо. Єдиним власником цих активів залишиться його партнер, медіагрупа United Media Holding.
Редактор: Юрій Коверзнєв
1-05-2013, 12:30
Коментарів 0 Переглядів 2 850

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.