Торік зловмисники викрали з банкоматів понад 11 млн грн., стверджує начальник прес-служби Департаменту Державної служби охорони при МВС України Світлана Павловська.
"За останні роки в Україні збільшилася кількість крадіжок з банкоматів, отже збільшився збиток, завданий такими злочинами. Якщо у 2010 році ця цифра становила 265 тис грн, то минулого року - вже більше 11 млн грн", - сказала вона.
Торік, за її даними, було зареєстровано 58 злочинів, пов’язаних із заволодінням коштами з банкоматів, а за минулі місяці 2013 р. - вже 12.
Павловська підкреслює, що основна причина збільшення частоти викрадення грошей з банкоматів - небажання банків витрачати кошти на пристрої з більш високим ступенем захисту. "В основному банки купують апарати з нульовим ступенем захисту. Це означає, що грабіжникові знадобиться лише кілька хвилин для того, щоб різаком чи болгаркою "зрізати задню панель і забрати гроші". Необхідна перша ступінь, але її купують мало", - роз’яснила вона.
Крім того, працівники ДСО іноді просто не можуть потрапити до приміщення, де встановлено банкомат, у неробочий час. Маються на увазі аптеки, маленькі магазини і т.д. "Бувають випадки, коли, отримавши сигнал тривоги, група затримання негайно прибуває на місце пригоди, а установа закрита і дорогоцінний час витрачається на оформлення необхідних дозволів, погоджень і т.д", - розповіла Павловська.
На думку представника ДСО, зменшенню кількості крадіжок могло б посприяти зменшення кількості закладених у банкомат грошей, а також застосування хімзахисту – закладання у пристрій пакету з фарбою, який вибухає при певній комбінації дій грабіжника.
"Удосконалення технічного зміцнення фінансових установ, обладнання банкоматів засобами охоронно-тривожної сигналізації та спеціальними приладами можуть суттєво зменшити кількість незаконних зазіхань", - вважає вона.
29-04-2013, 23:55
0
1 387