Сьогодні, 7 квітня, православна і греко-католицька церкви відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці.
У цей день православні згадують подію, описану в Євангелії від Луки, коли Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про те, що у неї народиться Син, який стане Спасителем світу.
За переказами, в руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена практично на всіх іконах Благовіщення.
На Русі здавна існував звичай у це свято випускати на волю птахів, які символізують Святий Дух, що зійшов на Діву Марію.
Благовіщення - один з т.зв. двонадесятих неперехідних свят, тому щороку він відзначається в один і той же час: 7 квітня - православними і греко-католиками (що використовують юліанський календар) і 25 березня - західними християнами. Дата його святкування була визначена шляхом відліку дев'яти місяців назад від Різдва Христового.
Тяжким гріхом в Благовіщення вважалася праця - звідси приказка: "На Благовіщення птах гнізда не в'є, а дівка коси не плете". Водночас, цього дня в народі прийнято було спалювати старі речі, обкурювати хати, собачі будки і хліви, щоб оберегти від хвороб себе і домашніх тварин.
7-04-2013, 11:30
0
1 865