Українські суди 2012 року винесли менше 0,17% виправдувальних вироків. Про це повідомляє віце-президент громадської організації Агентство журналістських досліджень Максим Шпаченко.
За його інформацією, кількість засуджених осіб минулого року становила 164 944, кількість виправданих - 275. "Це найнижчий відсоток за останні сім років", - відзначає Шпаченко, передає ZN.UA .
Він вказує, що навіть президент Віктор Янукович наприкінці минулого року звернув на увагу на цю ситуацію, закликавши збільшити кількість виправдувальних вироків. "Час, коли виправдувальних вироків приймалося 2-3%, як це раніше було, вже минув. Міжнародна практика говорить - не менше 15%. Ми не знаємо, коли ми вийдемо на ці відсотки, але наша мета - це захист прав людини", - сказав Янукович на зустрічі з генпрокурорами країн СНД.
"Чи мислимо, що у вільній країні, де проповідується верховенство права, президент закликає і, по суті, дає доручення збільшити кількість виправдувальних вироків? Чи підтверджує це те, що судова система знаходиться в ручному режимі? Точно - не спростовує. У своїх словах про 2-3 відсотки Віктор Янукович говорив про тисячі людей і десятки тисяч доль, адже вирок середньостатистичному підсудному зачіпає майбутнє ще трьох-чотирьох членів його сім'ї. Але, навіть говорячи про такі мізерні відсотки, президент сильно помилявся ", - підкреслює Шпаченко.
Нагадаємо, наприкінці 2012 року під час урочистого засідання з нагоди дня працівників судів президент Янукович заявив, що виправдувальні вироки повинні стати не винятком, а реальністю судової системи України. "Пріоритетом у подальшій діяльності судів має стати неухильне дотримання норм нового КПК в щоденній роботі. Адже якими б прогресивними не були норми цього документа, громадяни будуть оцінювати їх практичне застосування. Виправдувальні вироки, запобіжного заходу, не пов'язані з позбавленням волі, повинні стати не винятком, а реальністю правового життя. Сподіваюся, що вже найближчим часом люди відчують суттєву гуманізацію кримінального процесу ", - сказав він.
8-03-2013, 20:23
0
1 519