ТОВ "Інтерплат", яка буде займатися технічною підтримкою впроваджуваних урядом касових апаратів з електронною контрольною стрічкою, належить партнерам по бізнесу міністра агрополітики Миколи Присяжнюка.
Про це йдеться у статті ZN.UA.
Нагадаємо, що згідно з наказом Мінфіну за погодженням з Міндоходів і НБУ з 1 липня для всіх підприємців України змінюються правила застосування касових апаратів. 150 000 підприємців повинні або змінити всі свої 280 000 касових апаратів, або вставити в них спеціальний чіп. Для онлайнової передачі даних у податкову. Крім того за підтримку нової системи доведеться щомісяця платити - близько 100 грн на місяць за кожен апарат.
На поставках нового обладнання зароблять виробники апаратів, на щомісячній підтримці - дві визначені Нацбанком приватні структури - АТ "Українська національна розрахункова картка" ("Укркарт") і ТОВ "Інтерплат". Останні будуть забирати зі 100 грн не менше 30 грн своєї частки. Обсяг цього ринку становить 28 млн грн на місяць (280 000 апаратів по 100 грн). З них не менше 9 млн потраплять на рахунки двох фірм, обраних Нацбанком без тендерів, зазначають автори статті.
Реального власника "Укркарт" ZN.UA встановити не вдалося. Річ у тім, що півроку тому структуру придбала інвестиційна компанія "Аваль-брок". У чиїх інтересах - знають лише інвестбанкіри і сам покупець. Щодо ТОВ "Інтерплат", її власниками є компанія з Британських Віргінських островів - "Личмер інвестментс Корп" і кіпрська "Ipli Holdings". Згідно з кіпрським реєстром власності, "Ipli Holdings" заснована іншими кіпріотами - "Sykon Holdings".
З'ясувалося, що засновники "Sykon Holdings" "засвітилися" в компанії серйозних фірм влітку 2012 року, коли ТОВ "Малинівський склозавод" виграло тендер на постачання пляшок на президентський лікеро-горілчаний завод у Житомирі. Засновників у малинців було п'ятеро: троє з Кіпру: "Cipromax limited", "Tayvest limited", "Т.І.С. (Тренд Інвестмент Сістемс)", нідерландська "Clarensteijn b.v." і ТОВ "Нові інвестиційні технології". Причому українців може вважати такими ж кіпріотами, оскільки їхніми засновниками значиться той же "Т.І.С.".
Так ось "Т.І.С.", за даними нещодавнього розслідування "Слідство.інфо", має бенефіціара - міністра агрополітики Миколи Присяжнюка. Хоча номінально на його місці числиться угорський адвокат Пітер Паллаг. Засновники "Малинівського склозаводу" володіють багатьма бізнесами: від газових свердловин на Полтавщині до лікеро-горілчаних заводів.
Пояснюючи у приватній бесіді структуру власності цього утворення, джерело ZN.UA підсумувало: "Тут не можна сказати, що це фірма Присяжнюка, Іванющенка або Ставицького. Це просто кооператив". І ось у цьому "кооперативі" виявилися і кіпріоти, що контролюють ТОВ "Інтерплат". Річ у тім, що один із власників "Малинівського склозаводу" - "Tayvest limited" - має засновника-кіпріота: "Sykon Holdings". Тобто саме ту кіпрську фірму, яка і породила ТОВ "Інтерплат" - фірму-щасливчика, яка завдяки НБУ "приречена" щомісяця заробляти мільйони.
8-03-2013, 18:38
0
1 659