У суботу ввечері послідовники іудаїзму в усьому світі зустрічають найвеселіше старозавітне свято - Пурім, яке традиційно супроводжується масовими гуляннями.
У той самий вечір під час бенкету на честь Естер Ахашверош пообіцяв виконати будь-яке її бажання - цариця попросила дарувати життя собі і своєму народу. Цар розгнівався на Амана, який задумав погубити євреїв, а значить, і його дружину. І у визначений жеребом 14-й день місяця адара страта спіткала не євреїв, а сановника та його синів. Історія, яка лежить в основі Пуріма, зафіксована в сувої Естер, урочисте читання якого є невід'ємною частиною свята.
Талмуд наказує євреям проводити Пурім "у веселощах": прямо на вулицях влаштовуються жартівливі вистави, костюмовані бали і маскаради, які покликані нагадувати про те, що під маскою випадкових збігів обставин ховається Божественний задум.
Це одне з небагатьох свят, коли іудеям дозволено вживати міцні напої понад міру, оскільки в Пурім, згідно зі свиткм Естер, "все перевернулося": загроза змінилася радістю, а загибель - порятунком, засвідчуючи про можливість знайти зерно добра у будь-якому злі та обернути його на добро. У тих, хто святкує Пурім, вважається, що подібний "переворот" досягається, зокрема сп'янінням, коли людина вже не може розрізнити фрази "проклятий Аман" і "благословенний Мордехай".
24-02-2013, 00:36
0
1 867