6% українців починають палити з 17-18 років, 29% - з 14-16 років, 22% - після 20 років, 7% - з 10-13 років, 3% - з 7-10 років, а 1% - розпочали палити до 7 років. Такі дані дослідження на прес-конференції озвучив директор групи компаній Research & Branding Group Євген Копатько, передає Gazeta.ua.
„В основному люди починають палити через оточення. Через друзів і знайомих взялися за цигарку 55% курців. 33% закурили через цікавість. Коли ми запитали ставлення українців до резонансного закону про заборону паління у барах і ресторанах, то виявилося, що переважна більшість українців (75%) в цілому позитивно ставляться до нововведень", - сказав Копатько.
У свою чергу завсектором контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський заявив: „Існує шість ефективних стратегій зниження споживання тютюну. Це звільнення суспільних місць від тютюнового диму, підвищення цін на акцизи, повна заборона тютюнової реклами, інформування споживачів про небезпеку на пачках з цигарками, допомога у припиненні паління. І всі ці стратегії опираються на шосту стратегію – це моніторинг. В Україні ці стратегії реалізуються за виключенням допомоги курцям. Це потребує великих державних ресурсів", - наголосив експерт.
За словами Красовського, у 2005 році Україна зі всіх пострадянських країн була на першому місці за рівнем паління. У нас були схожі показники з Росією. А зараз в Україні 29% курців, а в Росії 39%. Там нічого не роблять – ось і результат.
„Великобританія зараз бориться за кожний відсоток: було 22% курців, а стало 21. І вони радіють. Але у них у 50-х роках було 80% курців серед чоловіків і 40% - серед жінок. Там борються з важкими формами залежності від тютюну. В Україні такого ніколи не було, тому нам легше боротися з палінням", - наголосив експерт.
21-02-2013, 18:15
0
1 633