Жіноча збірна України здобула чергову, вже 5-у, медаль на Першості світу з біатлону, ставши другою у естафеті
Жіноча збірна України здобула чергову, вже 5-у, медаль на Першості світу з біатлону, ставши другою у естафеті. Успіх, у принципі, прогнозований з огляду на попередні гонки в чеському Нове Мєсто, однак від цього не менш приємний, повідомляє champion.com.ua.
Починала гонку в нашої команди Юлія Джима, яка до першого рубежу підійшла за межами десятки, але завдяки бездоганній стрільбі пішла звідти четвертою. Згодом Юлія вийшла навіть на третє місце, але через промах на другому рубежі пішла звіти 10-ю. Провал? У порівнянні з норвежками – ні, адже у Фенне було і два додаткових патрони, і штрафне коло. І тоді мало хто міг спрогнозувати їхній майбутній тріумф. У лідерах на першій передачі естафети йшли господарки першості, а Джима з відставанням у 28 з гаком секунд фінішувала 12-ю.
Віта Семеренко одразу кинулася уперед, відіграла кілька позицій, однак на першому стрільбищі дещо довго цілилася, витратила один додатковий патрон, й пішла з нього лише 11-ю. Лідерство захопила словачка Кузьміна, за нею бігла росіянка Кузьміна і чешка Соукалова. Після другої стрільби Кузьміна відвалилася, а ось чешка та росіянка почали відриватися. Віта відстрілялася чисто і бігла 7-ю, а фінішувала 6-ю (відставання від лідерів з Росії становило 29 секунд).
І ось тут настав час поговорити про тактику естафети. Згадані команди Чехії та Росії вирішили зробити ставку на відрив перших двох номерів команди та збереження його їхніми партнерками. Україна та Норвегія прогнозували нарощення темпу на останніх етапах, ставлячи лідера останнім. Практика вирішила: вірне рішення прийняла друга пара команд. Якщо першу стрільбу росіянка Шумілова та чешка Ландова виконали бездоганно, то далі тягар відповідальності зробив свою справу: два та три промахи відповідно і фактично втрачені шанси на медаль. Натомість Валя Семеренко відстрілялася чисто та швидко і пішла першою з другого стрільбища. За нею бігли німкеня Дальмайєр та італійка Понца. А ще за ними почала підтягуватися норвежка Сулемдаль, яка зрештою просто з’їла представницю Росії.
Четвертий етап першою почала все ж таки Німеччина (Дальмайєр привезла 3 секунди Валі), потім йшли Україна (Підгрушна), Італія (Оберхофер) та Норвегія (Тура Бергер, котра відставала від Олени на 38 секунд). Німкеня Хенкель, немов на БМВ, почала втікати від Підгрушної, відірвалася до першого стрільбища майже на десяток секунд, однак такий темп зіграв з нею злий жарт: Андреа довелося використати додатковий патрон і вона залишилася трохи, але позаду Підгрушної.
Ну що – бути "золоту"? Напевно, так і сталося, але у Норвегії є фантастична, геніальна, неперевершена Тура Бергер. Вона метеором пробігла по дистанції, відіграла два десятки секунд відставання після першої стрільби і прилетіла на другу у групі з 5 спортсменок (до Італії, України, Німеччини та Норвегії завдяки влучній стрільбі додалася Франція). Війну нервів програли якраз француженки та німкені (не день Хенкель був), а трійку складала сенсаційна Італія та прогнозований дует Україна-Норвегія.
Підгрушна зробила все, що могла в цій ситуації – обійшла італійку Оберхофер та фінішувала другою. Битися на рівних з надлюдиною Бергер, котра на 500 метрах здатна випередити тебе на 5 секунд було утопією. Був момент, коли у неї впала палиця, однак їй одразу тренери подали нову. У підсумку Тура випередила Підгрушну на 7 секунд. Італія стала третьою, показавши росіянкам, які все ж таки пробилися у четвірку, та німкеням усю важливість вірної тактики та влучної стрільби відповідно.
Що ж, вітаємо усіх наших дівчат: Юлію Джиму (перша медаль на рівні ЧС), Валю та Віту Семеренко, і безперечно одну з головних героїнь цього чемпіонату Олену Підгрушну, яка завдяки цьому "сріблу" здобула повний комплект нагород першості. Наша команда у загальному медальному заліку першості йде третьою (1-1-3), поступаючись Норвегії (6-1-0) та Франції (1-3-0).
Чемпіонат світу з біатлону
Нове Место, Чехія
Жінки
Естафета 4x6 км
1. Норвегія (1+9) 1:08:11.0
2. Україна (0+5) +7.0
3. Італія (0+4) +11.6
4. Росія (0+7) +29.0
5. Німеччина (0+11) +30.9
6. Франція (0+13) +36.7
7. Білорусь (1+7) +1:02.2
8. Словаччина (0+14) +2:00.3
15-02-2013, 21:45
0
1 474