Модним телефонним хуліганством можна ввести в оману, — йдеться у сюжеті ТСН-Тижня.
Мобільні оператори визнають, що відправником фальшивого повідомлення можна зробити будь-кого. В операторів є сервіс SMS-розсилок на комерційній основі. В інформації про джерело розсилок вказують ім‘я чи контактний номер телефону. Якщо в даних про відправника вказана хибна інформація, то це — порушення з боку смс-агрегатора, йому будуть направлені претензії й застосовані санкції.
Проте інтернет підказує найпростіший шлях, адже деякі SMS-агрегатори дають змогу безкоштовно надіслати кілька повідомлень на пробу.
Фальшиві SMS від керівництва — це тренд, що прийшов із Верховної Ради. Кілька днів тому опозиціонери збиралися порушити питання про недовіру спікерові й генпрокурору, але раптом напередодні вночі отримали підозрілі SMS із телефонів керівників фракцій.
Проте у Партії регіонів впевнені, що опозиціонери розсилали SMS самі собі. Мовляв, це недолуга провокація. Політики нарікають і на зламані поштові скриньки. На поштові скриньки скаржаться й журналісти, яким під виглядом компромату на політиків на пошту приходить вірус. Депутати від опозиції назвали фальшиві повідомлення на телефон втручанням у приватну телефонну розмову.
Інформація про це уже надійшла до генерального прокурора України. Після повідомлення депутатів про злочин має автоматично розпочатися кримінальне провадження. Утім, досі всі шпигунські історії в Україні залишалися хіба що інформаційним приводом для журналістів, а не предметом судового засідання.
4-02-2013, 08:36
0
1 392