Перші місяці роботи нового парламенту депутати провели без особливої користі для країни. Правда, про себе за цей час подумати встигли. Обжили робочі кабінети, зняли номери в готелі, двічі побували на канікулах. З виконанням передвиборних обіцянок поки, правда, не поспішають, пише "Комсомольская правда" в Украине".
Кандидати від Партії регіонів найщедріше роздавали обіцянки. Підвищити зарплати-пенсії, домогтися зростання ВВП як мінімум на 5 відсотків, влаштувати податкові канікули для підприємців. Що вийшло? Замість 5 відсотків зростання ВВП в Держбюджеті, який прийняли в першу чергу голосами Партії регіонів, - лише 3 відсотки. Тема недоторканності, говорять в кулуарах ВР, теж "здулася" - до чергової виборчої кампанії.
"Створені гарні умови для іпотечного кредитування. Прийнятий соціально орієнтований Бюджет. А після І кварталу Партія регіонів ставитиме питання про ліквідацію всіх пільг і депутатської недоторканності", - поділився планами заступник голови фракції Михайло Чечетов.
"Батьківщині" постійно щось заважає виконувати обіцяне. Якщо відкинути абстрактне побажання "відправити Партію регіонів в опозицію", висловлені лідером Арсенієм Яценюком, залишається кілька головних тем. Що ж вийшло? Справжню боротьбу за свободу Леді Ю поки так і не розпочали. Про декриміналізації "статей Тимошенко" говорили довго, але коли це питання 12 січня було винесене в сесійний зал, саме опозиціонери спасували.
"Боротьба триває. У найближчі дні нами буде розроблена нова тактика в битві за нашого лідера. Ми доб'ємося, щоб Юлія Тимошенко вийшла на свободу", - заявив народний депутат Сергій Сас. Тему продажу госрезиденцій успішно поховали. "Люстрацію" депутати пообіцяли влаштувати Віктору Пшонці.
Боротьба за соціальний бюджет обернулася проектом Арсенія Яценюка, внесеним під купол 30 січня. Він запропонував скоротити витрати на владу на третину.
"Свобода" і Компартія починали передвиборну кампанію з обіцянки взаємної "антиагітації". Обидві партії голосно заявили, що перші ж проекти законів будуть про заборону обох ідеології.
"Свобода" обіцяла внести в паспорт графу "національність", влаштувати чиновникам іспит з мови. "На десерт" залишили проголошення дня створення УПА - 14 жовтня - державним святом.
Компартія обіцяла просто зниження тарифів ЖКГ, порятунок професії вчителя і підвищення поваги до медиків. Ще обіцяли другу державну мову - російську, і ввести до Кримінального кодексу статтю для тих, хто героїзує УПА, Бандеру і Шухевича.
"Свобода" прославилася поки що єдиним гучним законопроектом - пропонують штрафувати за незнання української мови.
Натомість комуністи просто "усіяли" законодавче поле численними законопроектами. Тільки Петро Симоненко в перший день роботи нової Ради вніс 28 законопроектів.
4-02-2013, 08:04
0
1 043