Якщо користувач виявив ознаки несанкціонованого доступу до власної електронної поштової скриньки чи профілю, слід негайно звернутися із заявою до міліції. Про це йшлося на прес-конференції в МВС, повідомляє прес-служба відомтсва.
Начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС Максим Літвінов відповів на запитання представників медіа, що виникли у зв’язку з кількома резонансними повідомленнями щодо несанкціонованого доступу до електронних поштових скриньок журналістів. Зокрема, керівник міліцейського підрозділу дав кілька практичних порад щодо безпечного користування електронними сервісами.
У першу чергу це стосується використання антивірусних програм, користування складними паролями довжиною не менше 8 символів, що не мають жодних прив’язок до персональних даних людини.
– Ми також рекомендуємо використовувати різні паролі під час доступу до власних профілів у різних соціальних мережах, а також бути обережними під час користування точками вільного доступу WIFI. Неуважне ставлення до персональної інформації грає на руку кіберзлочинцям, – підкреслив Максим Літвінов.
За його словами, також необхідно уважного ставитися до вимог безпеки при користуванні електронними сервісами, не розміщувати всієї персональної інформації у вільному доступі тощо.
Правоохоронці планують розповсюдити детальні рекомендації стосовно безпечного користування веб-сервісами серед тих категорій громадян, які є активними користувачами мережі Інтернет і можуть стати жертвами зловмисників: підлітків, студентів, громадян, які мають персональні профілі у соціальних мережах.
3-02-2013, 11:29
0
1 050