У податковій службі вивчають можливість введення санкцій для виробників реєстраторів розрахункових операцій, які не оновлять техніку до 1 липня, пише видання КоммерсантЪ-Украина.
Поки лише три великі виробники подали на реєстрацію оновлені версії касових апаратів, а решта планують зробити це в лютому-березні. Відзначається, що крім додаткових витрат для бізнесу, реформа звітності контролюючим органам нічого не дасть, нарікають учасники ринку торгівлі.
Так, вчора Державна податкова служба спробувала дізнатися у виробників касових апаратів про їх готовність надати торговельним точкам оновлені реєстратори розрахункових операцій (РРО). З 1 січня підприємства зобов'язані надавати звітність щодо них в електронному вигляді. Більше того, контрольна стрічка касового апарата повинна транслюватися в ДПС в режимі онлайн.
Таким чином, до 1 липня суб'єкти господарювання повинні встигнути поставити нові касові апарати або модернізувати старі з урахуванням вимог податківців. Після цього служба почне застосовувати до торгових точок штрафи за відсутність нової техніки в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн).
На думку директора департаменту податкового контролю ДПС Сергія Крухмальова, близько 70% сервісних центрів, які повинні забезпечити підключення РРО до системи і їх первинну реєстрацію, переконані, що електронна система не буде введена в дію. Тому він закликав виробників касових апаратів "провести профілактичні бесіди зі своїми центрами і пояснити, що відсутність РРО в реєстрі - це їх недоробки".
Зараз, за його даними, три великі виробники - ІКС-Техно, ATLAS і Юнісистем - направили свої апарати на реєстрацію. Тому ДПС запропонує ввести в Податковий кодекс відповідальність виробників за несвоєчасну модернізацію або заміну РРО. Суми штрафів він не уточнив, але пообіцяв: "Я буду інформувати про те, що деякі компанії не хочуть працювати, і це може негативно позначитися на їхньому бізнесі".
У свою чергу виробники скаржаться податківцям на занадто затягнуту процедуру схвалення та сертифікації документів в НБУ. Їм заважає також заборона ряду регіональних податкових служб на впровадження старих модернізованих апаратів, зокрема в Севастополі та Умані, відзначає голова правління Резонанс Георгій Волинський. "Пишіть нам про такі випадки, ми будемо реагувати миттєво", - відповів Крухмальов.
За оцінками виконавчого директора асоціації УкрЕККА Бориса Сидоренка, модем до касового апарата коштуватиме кінцевому споживачеві 700 грн. Тим не менш, гендиректор Української торгової асоціації Ігор Кишко вважає, що бізнесу переобладнання касових апаратів коштуватиме у 1,5-3 рази дорожче. "І я вважаю, що бізнесу є куди витратити ці гроші", - відзначає він.
Експерт не бачить сенсу в нововведенні, оскільки воно торкнеться лише тих, хто працює "в білу". "Крім того, на переобладнання потрібно дві години. А що робити тим торговельним точкам, у яких по десять касових апаратів. А що робити, якщо буде збій передачі інформації?" - перераховує він ризики. Тому Кишко вважає доцільним не введення солідарної відповідальності, а відстрочку застосування нововведень.
29-01-2013, 12:00
0
2 511