Опозиція зареєструвала у парламенті проект постанови про політичну відповідальність глави МВС України Віталія Захарченка та голови СБУ Олександра Якименка за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушення прав і свобод громадян.
Проект документа внесений лідерами опозиційних фракцій УДАРу - Віталієм Кличком, Батьківщини Арсенієм Яценюком та Свободи Олегом Тягнибоком 24 січня, повідомляється на сайті ВР.
Проект постанови передбачає спрямування Президенту України звернення з вимогою про усунення Віталія Захарченка з посади міністра внутрішніх справ України і Олександра Якименка - з посади голови СБУ у зв'язку з "грубим порушенням Конституції і законів України, участю в політичних переслідуваннях, порушенням прав і свобод людини і громадянина".
Лідери опозиції вважають, що перебування зазначених осіб на посадах міністра внутрішніх справ і голови Служби безпеки України підриває засади конституційного ладу України, довіру народу України до правоохоронних органів і правоохоронної діяльності в цілому, а також авторитет держави у світі.
"Адже факт політичного характеру переслідувань опозиційних лідерів Юлії Тимошенко і Юрія Луценка і причетність до цього правоохоронних органів держави підтвердили більшість правозахисних інститутів Європи та світу", - йдеться в документі.
Представники опозиції зазначають, що відповідно до статті 18 Закону України "Про Кабінет міністрів України", член Кабміну може бути вусунений від посади за рішенням Президента України.
"У зв'язку з наведеним, Верховна Рада України визнає за необхідне звернутися до Президента України з вимогою притягнути до політичної відповідальності та звільнити із займаних посад за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушення прав і свобод громадян України міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка і голову Служби безпеки України Олександра Якименка", - сказано в проекті постанови.
Як повідомлялося, Управління кадрів апарату Верховної Ради визнало недійсними сім зі 158 поданих за позачергову сесію парламенту підписів депутатів, заявивши про їх невідповідність зразкам з особистих справ парламентаріїв.
Тим не менше, опозиції вдалося зібратися 151 підпис, необхідний для скликання позачергової сесії парламенту.
Нагадаємо, Батьківщина ініціювала проведення сесії 29 січня, зокрема, для розгляду звільнення генерального прокурора Віктора Пшонки.
25-01-2013, 12:41
0
1 227