Першими відчути на собі нові ціни на комуналку можуть люди з високим рівнем офіційного заробітку і великою житловою площею, але інші категорії населення також не мине підвищення тарифів. Про це заявив голова громадської організації "Комітет енергетичної незалежності України" Іван Надєїн.
"Схоже, уряд усвідомив, що він перебуває у тупиковій ситуації: рецесія економіки, дефіцит бюджету, відсутність вагомих підстав для зростання доходів скарбниці. Саме із цим пов’язана заява Азарова про те, що влада готова піти на диференційоване підвищення тарифів на компослуги заради продовження співпраці з МВФ", – зазначив Надєїн.
За словами експерта, цілком можливо, що таке підвищення відбудеться вже найближчим часом, оскільки МВФ повірить тільки в прийняті рішення, а не в обіцянки. І почнуть із найзабезпеченіших верств населення.
"Реформи проходять винятково на папері. Проблема дорогих імпортних енергоресурсів досі не вирішена. Заміщення російського газу іншими видами палива якщо і відбувається, то дуже повільно. Дві державні програми – з енергоефективності та реформування ЖКГ – де-факто провалені, їх не фінансують. На цьому тлі складно очікувати якогось якісного ривка і на перший погляд найпростіше почати вирішення проблем із підвищення тарифів", – наголосив Надєїн.
Експерт зазначив, що між тим, це не приведе до поліпшення якості послуг.
"Заборгованість населення за підсумками листопада 2012 перевищила 11,6 мільярда гривень, при цьому з початку осені вона щомісяця зростає на 10-12 відсотків. Про що це свідчить? Про те, що у людей немає грошей, і підвищення тарифів обернеться зростанням неплатежів", – прогнозує експерт.
Єдиний вихід із ситуації – проведення комплексної реформи житлово-комунального сектора.
"У цій реформі підвищення тарифів – лише один з елементів, далеко не ключовий. Оскільки на модернізацію ЖКГ необхідно 700 мільярдів гривень, а таких коштів зібрати з населення неможливо", – підсумував експерт.
22-01-2013, 13:34
0
1 453