Українські депутати часто отримують не лише чисті зарплати (приблизно 24 тис. грн), але й різного роду надбавки. Багато народних обранців пишуть заяви, щоб їм платили додатково за знання російської мови, як іноземної, адже вона формально також вважається іноземною, розповів колишній парламентар Тарас Чорновіл.
Крім зарплати, депутати також отримують і на адмінвитрати, суму майже рівну зарплаті, - пояснив заступник голови франції ПР Михайло Чечетов, пише "Сегодня".
"Треба ж приймальню організувати в окрузі, а це комп'ютер, папір, принтер, оренда приміщення, їздити по округу, а це бензин , ось на це і дається ще сума", - сказав він.
Цю так звану "другу зарплату", як називають її деякі депутати, платять на початку місяця, але дають її тільки особисто депутату, отримувати на картку її не можна. "Офіційно це називається компенсацією витрат депутата, а другою зарплатою вона стала тому, що ніде не потрібно за ці гроші звітувати", - пояснив Чорновіл.
Також депутатам виділяються надбавки за вчений ступінь, як і всім іншим держслужбовцям. "За ступінь кандидата наук і доктора наук доплачують. Така надбавка не пропорційна витратам на написання докторської, там тисячі 1,5-2 грн виходить, сьома частина приблизно", - пояснив Чечетов.
Крім того, депутатам виділяються гроші на зарплату їх помічників (також приблизно в розмірі зарплати), але цю суму їм на руки не видають. Ці гроші можна витратити як на одного помічника, так і на чотирьох.
Нагадаємо, нарахування депутатських зарплат відбувається за нормою ще 2005 року. Структура наступна: кількість відпрацьованих днів депутатів, плюс надбавка за ранг, плюс надбавка за особливий характер роботи, надбавка за інтенсивність. Додатково після закріплення в структурі комітету депутату нараховується премія, розмір якої змінюється в залежності від посади.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/deputati-vibivayut-sobi-groshovi-nadbavki-za-znannya-rosiyskoyi-movi.html
18-01-2013, 09:06
0
1 271