Середа, 18 червня 2025

Віце-спікер Калєтнік пропонує відмінити ЗНО

Новини України / новини
2 301
0
Віце-спікер Калєтнік пропонує відмінити ЗНО

Перший віце-спікер Ігор Калєтнік планує ініціювати проведення парламентських слухань на предмет ефективності зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

На думку Калетника, ця система себе не виправдала. На думку віце-спікера, щоб остаточно не втратити якість освіти, вишам потрібно повернутися до практики складання вступних іспитів.

Система освіти, яка існувала раніше, більш ефективна, переконаний Калєтнік, адже форма вступних іспитів стимулює молодь вибирати і набувати глибокі знання з конкретної професії замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на тести цього року і намагатися завчити їх напам'ять.

Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції, адже введення ЗНО було покликане надати всім випускникам рівні умови при вступі у вищі навчальні заклади, проте цього не сталося. "Тільки 20% школярів підтримують існуючу систему ЗНО. В той час, як 80% учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді.

Серед основних скарг школярів: складність питань в тестах і неоднозначність відповідей на них. Тому не всі учні, які протягом року вчилися відмінно, успішно складають ЗНО", - сказав перший віце-спікер.

Він також зазначив, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання в сільській місцевості часто викликає зайві витрати у майбутніх абітурієнтів. "Щоб здати тести зі спеціальних предметів, таких як фізика або біологія, сільським школярам доводиться їхати складати одну дисципліну в один райцентр, другу - в іншій. Це не тільки створює додаткові незручності, але і вимагає додаткових матеріальних витрат", - підкреслив перший заступник голови Верховної ради.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Конфлікт біля собору в центрі Чернівців: поліція повідомила про кількість потерпілих
Загинув захисник із Буковини Владислав Коломієць
У Чернівцях біля Кафедрального собору між парафіянами УПЦ та ПЦУ сталася сутичка: що відомо - фото
На Буковині судитимуть держреєстраторку, яка незаконно перереєструвала землю між громадами
Дві людини загинули на місці: у поліції розповіли подробиці смертельної ДТП, що сталася в Хотині
16 червня, 2025
На Буковині відкриють одне з найбільших лавандових полів України - фото
У трагічній ДТП у Франції загинули викладачки коледжу на Буковині: що про них відомо
Липові довідки за 4000 євро: на Буковині затримали чоловіка, який допомагав уникнути призову
Підполковника з Буковини посмертно відзначено званням Героя України
ДТП автобуса з буковинцями у Франції: є перші деталі розслідування і звинувачення
У Чернівцях біля Кафедрального собору між парафіянами УПЦ та ПЦУ сталася сутичка: що відомо - фото
76 407
Молитву українською так і не провели: віряни УПЦ МП прорвалися до храму Чернівців
54 893
Загинув захисник із Буковини Владислав Коломієць
27 867
Учень ліцею Чернівців набрав по 200 балів на НМТ із двох предметів
25 071
Конфлікт біля собору в центрі Чернівців: поліція повідомила про кількість потерпілих
22 954
Дві людини загинули на місці: у поліції розповіли подробиці смертельної ДТП, що сталася в Хотині
20 072
Сутичка біля собору між парафіянами у Чернівцях: що кажуть у поліції
15 408
Повалений паркан замінили, а двері зняли: як виглядає Свято-Духівський собор в центрі Чернівців після конфлікту – фото
13 335
Всесвіт дасть потужний поштовх тільки цим знакам Зодіаку: на кого чекає удача
11 929
Батько впав і кричав від горя: з-під завалів будинку в Києві витягли тіло сина
10 790