Міністерство юстиції запропонувало пом'якшити деякі норми кримінально-виконавчого кодексу щодо утримання ув’язнених
Зокрема, пропонується дозволити засудженим до обмеження волі використовувати мобільний телефон, а також дозволити засудженим позачергові побачення для реєстрації шлюбу, пише "Комерсант-Україна".
Законопроект, розроблений Міністерством юстиції, був схвалений на засіданні Кабінету міністрів 19 грудня, а вчора, 20 грудня, направлений на розгляд до Верховної ради. "Ми не раз подавали подібні пропозиції, тим більше що живемо в XXI столітті, і така необхідність назріла.
У нас виходить, що засуджені мають право користуватися телефонами, а технічних можливостей для цього недостатньо. Тому буде правильним узаконити таку практику", - заявив помічник глави Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко. На його думку, час використання мобільних телефонів буде регламентований. "Швидше за все, буде прийнято відповідну внутрішню інструкцію, в якій буде визначено час доби, коли дозволено розмовляти по мобільних телефонах, і тривалість таких розмов", - вважає І.Андрушко.
Він припускає, що час розмов може бути внесений до розпорядку дня, і будуть призначені співробітники, які контролюватимуть виконання вимог. "Можливо, запровадять журнал фіксації розмов і місце для зберігання апаратів", - вважає І.Андрушко. Мін’юст також пропонує змінити порядок надання побачень засудженим.
Зокрема, згідно з законопроектом, ув'язнений має право на позачергове побачення для реєстрації шлюбу. "Одруження є дуже сильним психологічним і соціальним моментом для ув'язненого. Ми вважаємо, що це стимулюватиме законослухняну поведінку", - заявив І.Андрушко.
Ще одним нововведенням законопроекту є зміна механізму переведення засудженого на довічне ув’язнення в звичайні житлові приміщення колонії. Після 20 років перебування в камері максимального рівня безпеки ув'язненого переводитимуть в звичайні житлові приміщення колонії, обминувши етап відбування терміну в загальній камері.
Згідно з чинним законодавством, після 15 років перебування в камері максимального рівня безпеки ув'язнений може бути переведений в загальну камеру, і лише через 5 років - в загальні житлові приміщення.
Правозахисники задоволені запропонованими нововведеннями, зазначаючи, що дозвіл користуватися мобільним телефоном підготує правопорушника до повернення на свободу.
21-12-2012, 11:00
0
2 444