Журнал "Корреспондент", спільно з спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital, підрахував статки найбагатших українців
На першому місці рейтингу, як і в минулі сім років, - мільярдер Рінат Ахметов. У порівнянні з минулим роком його статки скоротилися на третину, з $25,6 млрд до $17,8 млрд.
Видання пояснює це здешевленням сировини, зокрема руди, на світових ринках, а також зниженням інвестиційної привабливості України, де розташовані основні підприємства Ахметова.
На другому місці з великим відривом йде Ігор Коломойський. Його активи впали майже вдвічі - з $ 6 млрд до $ 3,4 млрд. На третьому місці - новачок списку Вадим Новинський, який змінив у травні цього року російське громадянство на українське. Його активи коштують $ 3,3 млрд.
На четвертому - партнер Коломойського, Геннадій Боголюбов. Його підприємства оцінюються в $3,25 млрд. У цілому, пише видання, статки першої п'ятірки списку сильно впали. Зросли лише активи
Дмитра Фірташа, який займає № 5 у списку - із $ 2,2 млрд вони підскочили до $ 3,2 млрд.
Видання зазначає, що перші п'ять осіб Золотої сотні сумарно володіють активами, що дорівнюють статкам решти 95 учасників рейтингу, разом узятих. В цілому перша сотня найзаможніших українців втратила 25% свого капіталу. Три найбільші бізнес-групи - СКМ, Приват і EastOne - за рік втратили від 30% до 40% своєї фінансової ваги.
Як повідомляється, син Президента Олександр Янукович за рік піднявся в списку 100 найбагатших українців із 70-го на 61-е місце. Його статок за цей час зріс незначно - із $130 млн до $133 млн. Зростання в списку сталося завдяки здешевленню активів більшості учасників. Янукович-молодший вперше потрапив до списку в минулому році.
У першій десятці рейтингу - сім сталеварів, два аграрії і один представник хімпрому. 14 осіб із Золотої сотні заробили капітал у металургії, внесок якої у ВВП - понад 34%. Ще 31 бізнесмен зробив своєю опорою аграрний сектор і харчопром. Для двох десятків інших мільйонерів із сотні сільське господарство - не основний, але все ж важливий бізнес.
Видання відзначає, що практично кожна четверта людина в Золотій сотні родом із Донецька і області. Регіон дає країні 25% багатих людей, в той час як в області живуть менше 10% населення країни.