Однією з тенденцій парламентської виборчої кампанії є участь у виборах кандидатів-двійників, тобто однофамільців відомих політиків, говориться в дослідженні організації "Опора". Про це повідомляє Корреспондент.net
За результатами аналізу постанов ЦВК виявлено 30 одномандатних виборчих округів, в яких балотуються двійники.
"За допомогою цієї технології виборці можуть бути введені в оману і переплутати в день голосування рядок з кандидатом, якого підтримують", - заявили в "Опорі". Як говориться в дослідженні, технологія застосована проти 43 кандидатів.
Найбільше однофамільців (по троє) зареєстровано в чотирьох одномандатних округах: № 80 - троє Волкових, № 98 - троє осіб на прізвище Бойко, № 122 - три Козаки, № 225 – троє людей на прізвище Пархоменко. У низці округів зареєстровано декілька пар однофамільців. Так, у Київській області в окрузі № 92 ідуть по двоє Гудзенків, Світовенків і Титаренків, у № 91 - по двоє Бойків і Поплавських, а в № 98 - двоє Міщенків і двоє Поліщуків.
Кілька однофамільців балотуються у виборчих округах Луганської області: № 104 (Василенко, Струк, Шаповалов, Гончаров), № 108 (Мошенський, Терніков), № 109 (Макаров, Медяник). В окрузі № 160 у Сумській області зареєстровано по двоє кандидатів з прізвищами Білоус і Нога, а в 191 окрузі Хмельницькій області - по двоє кандидатів Шпаків і Бондарів.
Незважаючи на те, що цей прийом є елементом технології неконкурентної боротьби, однак, зазначають спостерігачі, правових методів протидії цьому немає. "Тому ЦВК зобов'язана була зареєструвати всіх двійників, які подали повний пакет необхідних документів і всі достовірні відомості", - йдеться в повідомленні Опори.
В організації також зазначили, що серед осіб, які мали намір балотуватися в одномандатних округах, було і семеро осіб з непогашеною судимістю за здійснення умисного злочину. Після проведеної перевірки ЦВК відмовила цим громадянам у реєстрації.
23-08-2012, 13:44
0
3 109