
Фото ілюстративне
Україна наростила виробництво зброї, але коштів для подальшого зростання бракує. Київ закликає західні країни фінансувати українське виробництво.
Про це пише Економічна правда з посиланням на The New York Times.
Минулого року приватна компанія "Українська бронетехніка" виготовила вдвічі більше бронетранспортерів і мінометів, ніж у 2022 році. Водночас держава все частіше звертається до партнерів не по зброю, а по гроші на її виробництво. Але, за словами її керівника Владислава Белбаса, цього замало: "Нам потрібно виробляти більше".
За оцінками президента Володимира Зеленського, Україна наразі забезпечує 40% потреб фронту власною зброєю. Дрони, які стали повсюдним інструментом на полі бою, майже повністю виробляються в Україні. Компанії також створюють нові зразки техніки — зокрема легкі баггі, які можуть уникати ударів ворожих дронів, і роботизовані платформи для евакуації чи доставки вантажів.
У 2023 році українські виробники отримали від партнерів понад $500 млн на розробку і виробництво озброєння, але потреби значно більші. За словами Олени Білоусової з Київської школи економіки, промисловий потенціал країни дозволяє виготовляти зброї на $35 млрд щороку, однак наразі виробляється приблизно на $15 млрд. "Вузьке місце — це фінансування", — зазначила експертка.
Тим часом Росія втричі перевищує український оборонний бюджет — щонайменше $150 млрд проти українських $50 млрд. Москва також виготовляє більше боєприпасів за три місяці, ніж НАТО — за рік, заявив генсек Альянсу Марк Рютте.
Щоб посилити виробництво, Київ пропонує союзникам нову модель: Україна — досвід і кадри, партнери — гроші й захищені майданчики. Першою країною, що погодилася, стала Данія. Очікується, що таких проєктів буде більше.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram