Усе про 10 травня: яке свято, день ангела та що не можна робити

Новини України
344
0
Усе про 10 травня: яке свято, день ангела та що не можна робити

За новим церковним календарем 10 травня в Україні церква відзначає апостола Симона Зилота, святителя Симона Києво-Печерського, мучеників Алфія, Філадельфа, Кипріана, Онисима, Еразма; мученика Ісихія Антіохійського, преподобної Ісидори та блаженної Таїсії Єгипетської; Києво-Братської ікони Божої Матері.

За новоюліанським календарем 10 травня в Україні слід привітати Таїсію та Семена.

Ім'я Таїсія має єгипетське коріння, воно означає "присвячена Ісіді". Ісіда – єгипетська богиня, що вважається ідеалом жіночності.
Семен походить з давньоєврейської мови й перекладається як "почутий Богом".

Народні традиції та прикмети

Симона Зилота в народі називали Семеном Зільником. Цього дня збирали лікувальні трави. Особливо важливим такий день вважався для знахарів. Трави, зібрані цього дня, так і називали – Семенове зіло. Люди вірили, що Семен дає цілющу силу травам у цей день.

Важливо було назбирати трав та приготувати зілля ще до заходу сонця. Збирання зілля – особливий обряд, його супроводжували такою приказкою:

"Мати Божа ходила, зілля родила, відром поливала – нам на поміч давала".
Цього дня коровам давали їсти жовті трави та квітки. Це вважалося добрим для майбутніх молочних продуктів. А масло, що збирали з сьогоднішнього молока, тримали як лікувальне, – його давали дітям, щоб були здорові.

У народі є така прикмета: якщо на Симона Зилота видно хмари, то слід повикидати з хати коцюбу, лопату й помело, тоді будинок буде захищений від грому.

Часто збирання зілля супроводжувалося жіночим гулянням. Жінки зрання збиралися в одній хаті, надягали чисті гарні сорочки й готували разом смачний обід. Тоді несли їжу у ліс і там після збирання трав сідали за святковий обід.

У деяких регіонах ці дівочі гуляння супроводжувалися ще й купаннями. Це залежало від наявності водойм.

Що не можна робити 10 травня

У народне свято Семена Зільника не можна:

сваритися й ображатися;

байдикувати;

пліткувати й лихословити;

не слухатися старших;

обманювати.

У народі вірили, що обов’язково потрібно брати участь у святкових обрядах й збирати зілля. Це допоможе вберегти родину від хвороб.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують