Пенсії, виплати ВПО, субсидії, тарифи: що зміниться з 1 квітня

Новини України / Життя
420
0
Пенсії, виплати ВПО, субсидії, тарифи: що зміниться з 1 квітня

У квітні 2025 року проведуть перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Також у квітні буде спрощено порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях.

Про це пише NV.



Кому з працюючих пенсіонерів перерахують виплати з 1 квітня і коли підвищені пенсії виплатять



У квітні 2025 року проведуть перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Перерахунок проведуть без додаткового звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України:

▪ особам, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяці страхового стажу після призначення /попереднього перерахунку/ пенсії;

▪ особам, які після призначення /попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули менше 24 місяці страхового стажу, але після призначення /попереднього перерахунку пенсії пройшло не менш ніж два роки.

У 2025 році буде перераховано пенсії працюючим пенсіонерам, які призначені/перераховані у 2023 році. Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.

При цьому, перерахунок не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років та які не досягли 60 років.

Пенсіонери, яким буде проведено перерахунок, отримають збільшені розміри пенсійних виплат та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня, орієнтовно в червні.

Вікова надбавка до пенсії



У квітні 2025 року виплати збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова — пенсія у людини не має бути вищою за 10 340,35 грн.

Нагадаємо, вікова надбавка виплачується у таких розмірах:

▪ особам, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку — у розмірі до 300 грн;

▪ особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку — у розмірі до 456 грн;

▪ особам, яким виповнилося 80 років і більше, — у розмірі до 570 грн.

Як у квітні спростять порядок отримання пенсій для ВПО, українців за кордоном і на ТОТ



Починаючи з квітня 2025 року, пенсійні виплати будуть здійснюватися за однаковими правилами для всіх українців, незалежно від їхнього місцезнаходження — на території України, на ТОТ чи за кордоном.

Що змінюється для пенсіонерів:

▪ Пенсіонери зможуть отримувати виплати на рахунок у будь-якому українському банку, а не лише в Ощадбанку.

▪ Громадяни, які тимчасово проживають за кордоном або на ТОТ, зобов’язані проходити фізичну ідентифікацію хоча б раз на рік — до 31 грудня.

▪ Для пенсіонерів на ТОТ, які не проходили ідентифікацію, існує зобов’язання здійснювати хоча б одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців.

Ці нововведення запровадили для того, щоб підтвердити факт життя пенсіонера, який перебуває за межами підконтрольної України території, та переконатися, що він сам отримує кошти на свою картку.

Крім того, для тих, хто залишився на ТОТ або виїхав з нього, існує умова підтвердження, що вони не отримують пенсію від рф. Для цього необхідно подати заяву до Пенсійного фонду України.

У квітні виплачуватимуть проіндексовані страхові виплати



З 1 березня 2025 року на коефіцієнт 1,115 перераховано щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також особам, які мають на це право в разі смерті потерпілого.

Виплата перерахованих страхових виплат буде забезпечена починаючи з квітня поточного року.

Величина підвищення щомісячної виплати визначається індивідуально залежно від розміру призначеної страхової виплати. Максимальний розмір збільшення після перерахування страхової виплати — 1500 грн.

Чи продовжать виплати ВПО з 1 квітня



У квітні 2025 року внутрішньо переміщеним особам продовжать виплачувати допомогу на проживання для ВПО.

Нагадаємо, що з 1 березня 2025 року провели автоматичне перепризначення цих виплат для всіх ВПО, які наразі є отримувачами допомоги ще на один 6-місячний період за умови відповідності критеріям.

Виплати продовжили автоматично і без додаткових звернень.

Розмір допомоги складає:

▪ 2000 грн — для дорослих;

▪ 3000 грн — для дітей та осіб з інвалідністю.

Зауважимо, що протягом періоду отримання допомоги постійно відбуватиметься перевірка, на відповідність критеріям для отримання виплат. Для прикладу, якщо буде встановлено, що людина понад 30 днів перебуває за кордоном, придбала житло/авто, зріс її дохід, то соцзахист припинить виплату допомоги.

Особи, які звертаються за виплатами ВПО вперше, можуть оформити довідку внутрішньо переміщеної особи та подати заявку на отримання грошової підтримки для всієї родини через мобільний застосунок Дія.

Компенсації за розміщення ВПО: що зміниться у квітні



З 1 березня 2025 року розгляд нових звернень про призначення компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) здійснює Пенсійний фонд України.

Для отримання виплат до органу Пенсійного фонду України подаються повідомлення і заява (встановленої форми). Документи можуть подаватись у паперовому або електронному вигляді, зокрема через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Компенсація витрат призначається власнику житлового приміщення на шість місяців та автоматично продовжується на наступні шість місяців після проведення перевірки права на призначення компенсації. Розмір компенсації - 450 грн на одну розміщену особу.

Компенсація не призначається (не виплачується), якщо:

▪ установлено факт родинних зв’язків власника житла з ВПО / членом його сім'ї;

▪ отримано інформацію про непроживання ВПО понад місяць у житловому приміщенні, за адресою якого надається компенсація витрат, або установлено факт перебування ВПО за кордоном більше ніж 30 календарних днів підряд на дату проведення перевірки права на отримання компенсації витрат;

▪ встановлено факт наведення в заяві або повідомленні недостовірної інформації.

Субсидії на опалювальний сезон: кому у квітні не потрібно звертатися



У квітні українці отримуватимуть житлові субсидії на опалювальний сезон 2024−2025 років. Нагадаємо, що квітень — останній місяць опалювального сезону.

Розрахунок субсидії буде проведено автоматично для всіх, кому було призначено субсидію на неопалювальний період 2024 року або чия субсидія склала 0,00 грн.

Нагадаємо, що домогосподарствам, у яких змінились доходи, у березні 2025 року буде проведено автоматичний перерахунок житлових субсидій.

Хто може звернутися у квітні за субсидією



У квітні для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024−2025 звернутися необхідно у наступних випадках:

▪ якщо документи на призначення субсидії подаються вперше;

▪ якщо у призначенні житлової субсидії на неопалювальний період було відмовлено (борг, відсутні доходи тощо);

▪ якщо влітку була подана заява на припинення субсидії та громадяни користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний період бажають отримувати житлову субсидію;

▪ якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.

У разі звернення громадянина у квітні, субсидія буде призначена з того місяця, в якому людина за нею звернулася.

При розрахунку житлової субсидії у квітні 2025 року враховуються доходи домогосподарства за III — IV квартали 2024 року. Для пенсіонерів, якщо субсидія призначається не з початку опалювального сезону — враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія.

Що змінилось в обчисленні сукупного доходу сім'ї у квітні



У 2025 року до порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для усіх видів державної соціальної допомоги внесено зміни.

Документом, зокрема, доповнено перелік виплат, які враховуються / не враховуються для призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до змін:

▪ не враховується до середньомісячного сукупного доходу сім'ї призначена субсидія на найм житла;

▪ включаються до середньомісячного сукупного доходу сім'ї отримані аліменти.

Крім того, при призначенні житлової субсидії грошове забезпечення військовослужбовців враховується в розмірі, що залишається після сплати військового збору.

Ціна на електроенергію у квітні: чи буде підвищення та хто платитиме за пільговим тарифом



З 1 квітня 2025 року ми й надалі платитимемо за світло 4,32 грн/кВт-год. Цей тариф діятиме до кінця квітня.

Протягом опалювального сезону (тобто, до кінця квітня 2025 року) споживачі, які використовують електроопалювальні установки, платитимуть за пільговим тарифом за електроенергію у розмірі 2,64 грн/кВт при споживанні до 2000 кВт-год електроенергії в місяць.

Також у 2025 році уряд розширив категорії населення, які мають можливість отримувати електроенергію за пільговим тарифом до кінця опалювального сезону.

"Це співвласники великих багатоквартирних будинків, де відсутнє газове забезпечення, або місця, де є проблеми із теплопостачанням. Уряд вніс зміни в постанову, і мешканці таких будинків мають змогу сплачувати за електроенергію 2,64 грн/кВт-год до кінця квітня поточного року", — наголосив народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.

Скільки платитимемо у квітні за опалення, газ і воду



В Україні та зокрема у Києві тариф на постачання тепла для населення залишиться на рівні минулорічних показників через дію мораторію на підвищення тарифів.

Тобто мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, запроваджений через воєнний стан, діятиме і у цьому опалювальному сезоні.

Згідно з даними Київтеплоенерго, у квітні мешканці столиці платитимуть за опалення 1654,41 грн/Гкал.

У квітні ціна газу для побутових споживачів, які користуються послугами Нафтогазу, залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр. Ціни на газ у решти постачальників будуть в межах від 7,79 грн за кубометр до 9,99 грн.

Нагадаємо, у квітні 2024 року газопостачальна компанія Нафтогаз України продовжила дію тарифного плану Фіксований ще на рік, керуючись діючим мораторієм на підняття цін.

Тариф на холодну воду також не планують підвищувати у квітні. Наразі питання щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення й досі перебуває у стадії обговорення.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою
01 квітня, 2025
23:57
Три найскладніших знаки Зодіаку серед чоловіків
23:40
Ці продукти, які вживаєте в їжу регулярно, викликають запалення і біль в суглобах

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм