
Влада України очікує, що влада США доб'ється від країни-агресора РФ дотримання "безумовного характеру тиші" в акваторії Чорного моря.
Про це заявив 26 березня президент України Володимир Зеленський у Парижі на пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.
На думку президента Зеленського, необхідно посилювати тиск на Росію, пише NV.
"Щодо Чорного моря ситуація складніша. Москва намагається вписати якісь додаткові умови в домовленість, яка не містить умов. Тому очікуємо, що американська сторона забезпечить безумовний характер тиші на морі", — сказав глава української держави.
Президент Зеленський наголосив, що саме РФ хоче продовження війни і тому потрібно тиснути на Кремль, щоб вона справді закінчилася.
"Зараз точно не час зменшувати тиск на Росію або послаблювати нашу єдність заради миру. Нам потрібно більше сильних спільних кроків заради того, щоб мир був… Санкції проти Росії мають залишатися в силі та посилюватися. Стільки, скільки триватиме російська окупація. На кожен російський удар, спроби росіян затягувати війну потрібна відповідь",— наголосив Зеленський.
Переговори делегацій США, України та РФ в Ер-Ріяді — що відомо
25 березня Білий дім опублікував заяву за підсумками триденних переговорів із країною-агресором Росією та Україною в Саудівській Аравії.
У заяві сказано, що США домовилися з РФ і Україною про забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі, погодилися розробити заходи для реалізації енергетичного припинення вогню. США також пообіцяли Україні працювати над обміном військовополоненими, звільненням затриманих цивільних і примусово переміщених українських дітей.
Міністр оборони України Рустем Умеров повідомив, що якщо Росія переміщуватиме свої військові судна за межі східної частини Чорного моря, це вважатиметься порушенням зобов’язань, і Україна матиме повне право на самозахист.
Країна-агресор Росія також опублікувала заяву, схожу за змістом на заяву Білого дому. Водночас у Кремлі стверджують, що пункт про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі почне діяти після виконання США низки умов, серед яких зняття санкцій з російських експортерів продовольства, зняття санкцій з Россільгоспбанку тощо.
У Росії також стверджують, що заборона на удари по енергетиці діятиме 30 діб, починаючи з 18 березня, коли відбулася розмова президента США з російським диктатором, і може бути продовжена.
Президент Володимир Зеленський увечері 25 березня зазначив, що Росія практично одразу почала намагатися перекрутити домовленості зі США і що влада України Кремлю не довіряє.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram