В Україні продовжить дорожчати продукт першої потреби

Новини України
1 251
0
В Україні продовжить дорожчати продукт першої потреби

У грудні 2024 року — січні 2025 року хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку зріс в ціні на 1,8%, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку і хліб житній — на 3%. А вартість батона збільшилася на 3,1%.

Про це повідомив Національний науковий центр Інститут аграрної економіки з посиланням на інформацію Державної служби статистики, пише NV.



На кінцевій вартості хлібобулочної продукції відображається здорожчання його інгредієнтів, повідомила співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції інституту Світлана Черемісіна.

Так протягом минулого року ціна борошна збільшилася на 27% до 19,93 гривні за кг, а олії соняшникової - на 23,5% до 72,73 грн/кг. Вартість цукру зросла на 2,9% до 33,16 грн/кг.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, очікується подальше поступове зростання вартості хліба.

"Та значних цінових стрибків очікувати не варто. Щомісячно ця продукція може додавати в ціні 2 — 3%", — повідомила експертка.

Як повідомлялось, річна споживча інфляція вершкового масла в січні 2025 року продовжила зростати та досягла майже 34% порівняно із січнем 2024 року.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Африканська спека накрила Україну: синоптик назвав дату, коли стане прохолодніше
12 396
На Буковині попрощаються з відважним захисником Василем Мацейком
6 664
У Києві через обстріл майже 30 постраждалих: горіли "швидкі", будинки та кіностудія
6 147
У Дністровському водосховищі - критично низький рівень води: на ГЕС зменшили виробіток електроенергії
5 780
Пенсії в Україні оформлюватимуть інакше: кому від серпня стаж зараховуватимуть за новими правилами
5 271
Пенсіонерам необхідно змінити картки: один із великих банків припиняє роботу з Пенсійним фондом
4 728
Реставрація за 2,6 млн грн так і не почалася: на Буковині судитимуть підрядника
4 727
Курс валют на 1 серпня: скільки коштують долар, євро і злотий
4 671
У басейн забороняють приносити воду та їжу: фахівчиня пояснила, чи це дозволено
4 142
Нові виплати, тарифи й правила: до яких змін готуватись українцям у серпні
3 647