Цей незвичайний гриб лікує десятки хвороб: де його шукати вже у березні

Новини України / Здоров'я
658
0
Цей незвичайний гриб лікує десятки хвороб: де його шукати вже у березні


Саркосома куляста - рідкісний та загадковий гриб, який вражає не лише своїм виглядом, але й корисними властивостями. Його ще називають "земляною олією" за унікальну желеподібну речовину всередині плодового тіла, яка широко використовується в народній медицині.

РБК-Україна (проект Styler) розповідає, де та коли шукати гріб, який вважається чемпіоном за лікувальними властивостями.

Де росте саркосома куляста

Саркосома полюбляє глухі ялинкові ліси та змішані хвойно-листяні хащі. Вона найчастіше зустрічається в старих лісах з моховим покривом, де може виростати цілими колоніями - інколи до сотні грибів на одному місці.

Особливо цікаво, що саркосома роками з’являється на тих самих ділянках, хоча кількість грибів щороку варіюється. Гриб зростає на моховій підстилці або в хвойному опаді, харчуючись мертвими рослинними рештками. Його можна знайти не лише в центрі лісу, але й на опушках, полянах або вирубках, хоча це трапляється рідше.

В Україні гриб є справжньою рідкістю, але шанувальники "тихого полювання" можуть натрапити на нього у старих хвойних лісах Карпат. Найчастіше саркосома ховається у мохах або серед ягідників, виставляючи на поверхню лише частину плодового тіла.

Коли з’являється саркосома

Сезон саркосоми починається ранньою весною - з березня по травень. У теплі зими гриб можна побачити навіть у січні або лютому, коли ще лежить сніг.

Унікальність саркосоми в тому, що вона часто проростає ще під сніговим покривом, а з настанням тепла активно формує плодові тіла. Найсприятливіший період для збирання - квітень, коли гриб досягає свого піка розвитку.

Урожайність саркосоми сильно залежить від погоди. У вологі роки можна побачити десятки грибів поруч, а в посушливі - лише кілька поодиноких екземплярів. Важливо знати, що саркосома не любить молодих лісів або місць із частими порушеннями ґрунту - їй потрібні стабільні умови старих лісових масивів.

Як виглядає саркосома

Саркосому важко сплутати з іншим грибом. Вона має бочкоподібне плодове тіло висотою від 3 до 10 см та діаметром 3-6 см, іноді до 12 см. Її зовнішня оболонка коричневого або темно-шоколадного кольору, бархатиста на дотик, від гладенької до зморшкуватої. Верхня частина гриба нагадує жерло мініатюрного вулкана - дископодібну поверхню темно-бурого кольору, з якої вивільняються спори.

Внутрішня частина саркосоми заповнена прозорою желеподібною масою, яка займає до 50% об’єму гриба. У молодих екземплярів ця маса нагадує яєчний білок - кристально чиста і водяниста. З віком вона набуває жовтуватого відтінку. Цікаво, що у саркосоми повністю відсутня ніжка - весь гриб виглядає як мініатюрна діжка з "кришкою".

Від чого лікує та чим корисна саркосома

Саркосома куляста відома своїми цілющими властивостями. Найбільшу цінність має її желеподібна рідина, яку вживають натщесерце як біостимулятор і засіб для покращення мозкової діяльності. Вона підвищує життєвий тонус, стимулює метаболізм клітин, омолоджує організм та має загальнозміцнюючу дію. Люди з гастритом або хворобами шлунка застосовують рідину як заспокійливий та обволікаючий засіб.

Зовнішньо настойки саркосоми використовують для лікування суглобових захворювань - поліартритів, ревматизму та болю в суглобах.

Рідину або спиртову настоянку втирають у хворі місця для зменшення болю та запалення. У народній медицині навіть практикують внутрішньом’язові ін’єкції для боротьби з онкологічними хворобами, хоча наукових доказів цього методу поки що немає.

У косметології саркосому цінують за здатність стимулювати ріст волосся. Внутрішню слизову масу наносять на шкіру голови для покращення живлення волосяних фолікулів. Маски з перетертими стінками плодових тіл застосовують для омолодження шкіри, покращення її тонусу та зволоження.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
22:23
У якій країні ЄС можна оперативно отримати громадянство
22:00
У Чернівцях відремонтують ще один міжбудинковий проїзд
21:38
Гороскоп на 22 лютого для всіх знаків зодіаку
21:20
Медик розповів, що спричиняє 80% випадків інсульту
20:58
Найпопулярніші паролі, які можна зламати за секунди: перевірте, чи є ваш у списку
20:37
Поліцейські попереджають про шахрайство: буковинці втрачають тисячі гривень
20:18
Активізуються інформаційні диверсії: СБУ зробило важливе попередження
19:59
У Чернівцях померла відома рестораторка
19:41
Вдарив відром в обличчя: у Чернівцях побилися водійка та працівник мийки
19:20
Від музичного вечора до вистав для дітей: куди піти на вихідних у Чернівцях - дайджест
19:00
Модернізація пункту пропуску «Порубне»: на якій стадії роботи
18:40
На Буковині податківці створили Консультаційний центр: допомагають розібратися із заблокованими податковими накладними
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм