У поліції Житомирської області повідомили, що з’ясовують обставини травмування жителя Львівщини, солдата однієї з військових частин, якого знайшли на околиці Житомира з ушкодженнями та розповіли подробиці отримання потерпілим тілесних ушкоджень.
Про це повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
"Обставин травмування чоловік медикам не пояснив, однак під час першочергового спілкування з поліцейськими заперечив причетність до цього сторонніх осіб, що зафіксовано на боді-камери патрульних. Нині потерпілий перебуває у лікарні, медики оцінюють його стан як стабільний", - ідеться у дописі.
Повідомляється, що чоловіка виявили водії на проїжджій частині на околиці міста Житомира 7 лютого близько 18.00 та повідомили про це до поліції, у потерпілого були діагностовані тяжкі травми голови.
За даними правоохоронців, під час першочергових слідчих дій було встановлено, що потерпілий – 27-річний житель Львівщини, солдат однієї з військових частин.
"Зі слів колег, чоловік зник під час переміщення особового складу з частини, де він того дня отримав обмундирування, до тренінгового центру. Чоловік знаходився у кузові автомобіля, а під часу руху авто вистрибнув з нього. Під час втечі, ймовірно, й отримав зазначені ушкодження", - говориться у повідомленні.
Нині слідчі Житомирського районного управління поліції встановлюють усі обставини події та механізм отримання тілесних ушкоджень у межах відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 128 (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України.
Що було раніше:
Перед цим повідомлялось, що на узбіччі траси у Житомирській області знайшли та шпиталізували лаборанта Львівського університету Івана Франка Степана Більченка, який після проходження ВЛК був доставлений до військової частини А2900. У Львівському обласному ТЦК та СП пояснили свої дії та законні підстави щодо призовника.
Передісторія:
Ранше в Офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця повідомляли, що за перші вісім місяців 2024 року вони отримав понад 1,6 тисячі звернень громадян щодо порушень їхніх прав працівниками ТЦК. За весь 2023 рік їх загальна кількість була майже втричі менша – 561.
Упродовж 2024 року повідомлялося про щонайменше кілька смертей військовозобов’язаних на територіальних центрів комплектування. Неодноразовими були і скарги на так звану "бусифікацію" у різних населених пунктах, коли до військовозобов’язаних застосовували силу чи спецзасоби.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий заявив, що напади на військових ТЦК є червоною лінією, яку не можна перетинати, і закликав до жорсткої реакції влади та покарання для вбивць.
У Сухопутних військах ЗСУ вирішили створити правила поведінки і спілкування військовослужбовців ТЦК під час проведення мобілізаційних заходів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram