З 1 січня 2025 року в Україні змінюється порядок оцінки стану здоров’я людей, який раніше проводила Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Оцінка відбуватиметься залежно від обставин і потреб, повідомляє МОЗ у четвер, 27 грудня.
Зазначається, що цінювання проводитиметься в один із таких способів:
Очний — безпосередньо в медзакладі,
Дистанційний — із використанням телемедицини,
Заочний — без особистої участі людини, виключно за наданими документами,
Виїзний — за місцем перебування або лікування людини.
В МОЗ наголосили, що заочне оцінювання проводиться без присутності пацієнта чи його представника. Такий формат оцінювання проводитимуть переважно для військовослужбовців, учасників бойових дій або пацієнтів із захворюваннями, дефектами чи порушеннями функцій органів, які підтверджені відповідною документацією.
Групи діагнозів для заочного оцінювання:
Злоякісні новоутворення, що мають III—IV стадію (підтверджені КТ/МРТ, гістологією).
Хвороби крові та кровотворних органів.
Туберкульоз.
Ускладнені геміплегією, параплегією або тетраплегією.
Набута відсутність кінцівок.
Стан після трансплантації органів або імплантації штучного водія серцевого ритму.
Вроджені порушення.
Хвороби печінки.
Для проведення такого оцінювання достатньо надати необхідні медичні документи.
Виїзний огляд проводиться вдома або в лікарні, якщо пацієнт має труднощі з пересуванням або перебуває на тривалому лікуванні в стаціонарі. Рішення про проведення виїзного огляду приймається лікарем або військово-лікарською комісією на підставі медичних показань.
У разі захворювання на туберкульоз направлення здійснюється через 10 місяців з дня настання непрацездатності незалежно від її безперервності.
Існують випадки, які дозволяють направити пацієнта на оцінювання без очікування 120 календарних днів непрацездатності. Це може відбуватися, якщо стан людини передбачає гострі чи критичні ситуації. Такі випадки стосуються пацієнтів із важкими захворюваннями, травмами чи ускладненнями, що потребують невідкладного визначення їхнього функціонального стану.
Також направлення може бути здійснене у випадках, коли є достатня медична документація, що підтверджує наявність стійких порушень, які не потребують додаткових спостережень, зазначили в МОЗ.
"Оцінювання повсякденного функціонування дозволяє встановити інвалідність та визначити потребу в подальшій медичній допомозі чи соціальній підтримці, а також допомагає ухвалити рішення щодо подальших кроків реабілітації або лікування", — йдеться в повідомленні.
24 грудня заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич заявила, що Документи про встановлення інвалідності, видані МСЕК до 31 грудня 2024 року, залишаються чинними й після ліквідації комісій.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-12-2024, 23:59
0
1 518