Заморозка війни - дуже поганий сценарій для України. Як би не було важко, потрібно дотискати. Україні важливо мати багато козирів, з якими можна заходити в переговори. Саме це - стратегічне завдання, яким зараз повинен займатися головнокомандувач ЗСУ. Таку думку в інтерв'ю УП висловив керівник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.
"Як би нам важко не було, але треба дотискати. Тому що на другий день перемир'я ми почнемо сваритися: хто більше воював, хто більше возив і хто кому патріот, почнемо формувати політичні списки, рватися до влади. А Росія буде далі озброюватися. Пройде якийсь час, і вона знову нападе. І вона не повторить тих помилок, які були у 2022 році", - зазначив він.
На його думку, наступного дня після можливого перемир'я Україна має почати готуватися до наступної війни:
"І я дуже боюся, що ми не зробимо цього висновку, який ми мали б зробити у 2015 році. Ми виграли час і ми цим часом не скористалися. Росія виграла час і скористалася. Але припустилася кількох великих помилок. І ми пропетляли. Вона недооцінила наше суспільство, переоцінила себе".
Чмут вірить у те, що у 2025 році може бути "зупинка" і запуск переговорного процесу.
"Тому що є сильна позиція Америки, є виснаження України, є якесь бажання Росії. Але, знову ж таки, умови для всіх різні. Для Америки це може бути "за будь-яку ціну". Але ми не готові платити будь-яку ціну. І Росія може ще тягнути час. Тобто це така гра, де багато вхідних, кожна з яких впливає на кінцевий результат", - пояснив він.
Говорячи про козирі для України під час можливих переговорів, Чмут згадав Курськ, Африку і тіньовий флот:
"Ти питав про козирі, з чим ми можемо заходити в переговори. От нам важливо їх мати багато. Саме це стратегічне завдання, а не якась посадка, не цим повинен головком займатися. Курськ - це стратегічна історія для країни. Африка - це стратегічна історія. Тіньовий флот - це стратегічна історія. Поки весь фокус уваги у нас на посадки і на окремі позиції, за втрату яких знімають комбригів - причому не найгірших, а, може, і найкращих подекуди - нічого не буде".
Перемога для України, за його словами, - це збереження української державності, незалежності та власного самостійного бачення подальшого розвитку шляху.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.