Компанія Rakuten Viber відслідкувала нову шахрайську схему, за допомогою якої зловмисники отримують доступ до облікового запису користувача. Зокрема, почастішало використання цією метою сервісу OLX.
Про це
пише NV Бізнес
Згідно з цією схемою, зловмисники надсилають повідомлення або телефонують, представляючись іншим відомим сервісом чи компанією, повідомили у Rakuten Viber.
"Це може бути повідомлення чи дзвінок нібито від банку, мобільного оператора, сервісу оголошень в інтернеті тощо. За повідомленням чи телефонним дзвінком від шахраїв слідує повідомлення: „введіть код з СМС“, нібито для підтвердження реєстрації на сервісі, підтвердження свого акаунту, переходу на новий тарифний план мобільного оператора тощо. В цей момент шахраї здійснюють спробу активації акаунту Viber на іншому пристрої, і саме для цього потрібен код. Якщо користувач передає отриманий код іншій особі, шахрай може заволодіти доступом до облікового запису у Viber", — сказано у повідомленні.
Восени 2024 року повідомлення для активації часто маскували під повідомлення від сервісу OLX. Користувачам, які нещодавно розмістили оголошення на платформі, надсилали в особисті повідомлення пропозицію надіслати фото товару у Viber чи просто продовжити спілкування в месенджері. Після цього користувач отримував запит на код нібито від OLX вже у месенджері чи СМС.
Rakuten Viber нагадує, що коди активації акаунту та паролі ніколи не можна повідомляти стороннім особам.
Якщо ви отримали повідомлення від користувача, якого немає в списку контактів, і ви вважаєте, що це шахрай, натискайте "Блокувати й повідомити про спам". Також можна звернутися зі скаргою до команди підтримки.
В Україні Rakuten Viber встановлений на 98% смартфонів. Компанія є частиною японської Rakuten Group, Inc., світового технологічного лідера у сфері фінтех, електронної комерції, цифрового контенту та комунікаційних послуг.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
14-12-2024, 15:49
0
1 051