Українські підприємства, що імпортують понад 60% від обсягу споживання, не відключатимуть від енергопостачання. Це має збільшити імпорт електроенергії, посилить стійкість національної енергосистеми та спонукати розвиток власної генерації електроенергії.
Як
повідомили в Міністерстві енергетики, відповідні зміни до Положення про особливості імпорту електричної енергії в умовах правового режиму воєнного стану в Україні уряд вніс 26 листопада.
Зазначається, що пропозиція знизити норму імпортованого струму з 80% до 60% надійшла від Міністерства енергетики, що враховує побажання учасників ринку.
"Рішення Уряду ухвалено з урахуванням збільшення лімітів потужностей для імпорту електричної енергії до України з європейських країн до 2,1 ГВт. Це створить додаткові стимули для залучення більшого обсягу комерційного імпорту електричної електроенергії, дозволить розвинути власну генерацію електроенергії та забезпечити більшу стійкість енергосистеми в умовах дефіциту", – повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Таким чином, Кабмін послабив встановлені норми, оскільки з травня необхідний обсяг імпорту для уникнення відключень мав становити 80%. Отже, підприємства повинні будуть імпортувати помітно менше електроенергії, ніж раніше. До того діяли слабші вимоги:
50% від фактичного споживання у кожному розрахунковому періоді (годину) у жовтні-квітні;
30% у травні-вересні.
Раніше член комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк пояснив, що в Україні можуть скасувати графіки відключень електроенергії, але це залежить від погодних умов, рівня споживання струму та стабільності енергосистеми в умовах безпеки. Енергетики працюють цілодобово, і наразі кількість черг відключень зменшена, що дає надію на подальше поліпшення ситуації.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-11-2024, 17:00
0
5 514