RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Україна втрачає абітурієнтів: Міносвіти пояснило причини


Ситуація з абітурієнтами в Україні в майбутньому погіршуватиметься.

Причини цього пояснив міністр освіти на науки Оксен Лісовий в інтерв'ю ВВС.



"Зробіть поправку ще й на демографію, на кількість випускників. Але, тим не менш, так, у нас поки що ще йде підйом, тому що далі буде гірше. У нас буде ще й демографічний спад, який поки що ми ще на випускниках/вступниках не відчуваємо. Так, є певний обсяг втрат і, найгірше, є обсяг втрат найбільш здібних молодих людей, найбільш здібних вступників. Безумовно, кожна країна конкурує за здібну людину і прагне створити для неї відповідні програми. Питання в привабливості нашої вищої освіти. Вони йдуть туди, де привабливо. А не туди, де їм дають пільги", – зауважив глава Міносвіти.

При цьому він не вважає, що винна в цьому мобілізація. Як приклад, Лісовий розповів про свого сина, який міг виїхати вчитися за кордон, але відмовився. Водночас міністр зазначив, що є й ті, хто боїться залишатися в Україні, але з цим страхом мають працювати школа і батьки.

"Причини страху полягають у тому, що над цим страхом системно працює противник. З цим страхом не працюють батьки, і з цим страхом недостатньо попрацювала школа, щоб позбутися цього його", – наголосив очільник відомства.

За його словами, у 2014 році він теж боявся війни, але навчальний курс зміг побороти цей страх. Лісовий зазначив, що кожен має розуміти, що це його країна, і він сам вирішує, як вона житиме і розвиватиметься. Він вказав, що для цього необхідно прищепити правильні ціннісні орієнтири.

"Пояснити, чому мати свою країну і захищати свою країну – це твій особистий успіх. Тому що це інструмент твого успіху", – підкреслив міністр.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Алісія Давид
1-09-2024, 14:00
Коментарів 3 Переглядів 1 199

Hаписав: освітяни, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 вересня 2024 15:34
В новині:
Там на міністерському сайті розносять ОІППО.
https://osvita.ua/news/polls/92564/

Не тільки інститут, але і його окремих працівників.

НАКАЗ

01.06.2013 № 665

{Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1183 від 17.10.2014}

Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів

Вчитель загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів: відповідна повна вища педагогічна освіта (спеціаліст, магістр). Для вчителів трудового навчання, фізичної культури, музичного та образотворчого мистецтва допускається середня спеціальна педагогічна освіта, до введення в дію Закону України "Про освіту" (у редакції Закону України від 23.03.96 № 100/96-ВР), чи неповна вища освіта (молодший спеціаліст, бакалавр) - після введення в дію зазначеного Закону. Без вимог до стажу роботи.

Коли все почалося у 2013 році!

Чому все почалося. Після ось такого наказу!

Недоліками тієї системи, надлишок СРСР, було те, що звичайні вчителі не знали всієї нормативної бази.
Окрім того, при тому тиску, який був з боку влади Януковича і його антикорупційних законів - коли вчитель з освітою педучилища не мав права проводити відкритий урок і пошуками влади де витягти гроші, шансів в людей без освіти втриматися було мало!

Hаписав: Освітяни, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 вересня 2024 15:35
В новині:
Кваліфікаційні вимоги. Вчитель вищої категорії загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів: повна вища педагогічна освіта (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю, або дві освіти, одна з яких-неповна вища педагогічна освіта (молодший спеціаліст), або базова вища педагогічна (бакалавр) з цієї ж самої спеціальності, а друга-повна вища педагогічна освіта за іншим фахом. Стаж роботи за професією вчителя I категорії загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів - не менше 2 років.

Вчитель I категорії загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів: повна вища педагогічна освіта (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю, або дві освіти, одна з яких-неповна вища педагогічна освіта (молодший спеціаліст), або базова вища педагогічна освіта (бакалавр) з цієї ж самої спеціальності, а друга-повна вища педагогічна освіта за іншим фахом. Стаж роботи за професією вчителя II категорії загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів - не менше 2 років.

Вчитель II категорії загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів: повна вища педагогічна освіта (магістр, спеціаліст) за відповідною спеціальністю, або дві освіти, одна з яких-неповна вища педагогічна освіта (молодший спеціаліст), або базова вища педагогічна освіта (бакалавр) з цієї ж самої спеціальності, а друга-повна вища педагогічна освіта за іншим фахом. Стаж роботи за професією вчителя загальноосвітнього навчального закладу II-III ступенів - не менше 1 року.

Інститут робив, що робив! А чому самі не пішли вчитися, знаєте тут напевно спрацював інший фактор.
Не в педосвіті справа, а хто як міг вижити.
Кому не треба було вищої категорії, той тишком в школі атестувався на підтвердження 1 і 2 так пережив оті часи.

Hаписав: Освітяни, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 вересня 2024 15:41
В новині:
Якщо тепер введуть такі закони,
усім кого прийняли після 2017 року ми не заздримо.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.