RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » День пам’яті захисників України. Десяті роковини Іловайської трагедії


Сьогодні, 29 серпня 2024 року, День пам’яті захисників та 10-і роковини Іловайської трагедії. Україна вшановує пам'ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Пам’ятний день був встановлений указом президента України Володимира Зеленського в 2019 році задля вшанування героїв, загиблих під час Іловайської трагедії.



Історія Іловайської трагедії

Саме на кінець серпня 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті опору російським окупантам підрозділи Української армії потрапили у вороже оточення.

18 серпня, у ході запеклих боїв, українські сили, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста.

В ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулось наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська. На момент вторгнення сили ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3500 осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

Вже 24-25 серпня батальйони МВС України "Дніпро-1", "Миротворець", "Світязь", "Херсон", "Івано-Франківськ", Нацгвардії "Донбас" і сили сектору "Б" потрапили в оточення ворога.

28 серпня становище наших військових стало критичним. Між керівництвом АТО та Генштабом ЗС РФ відбулися переговори щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових за узгодженими маршрутами.

"Зелений коридор", що став пасткою
Граючись в миротворця, російський диктатор Путін, 29 серпня запропонував підконтрольним РФ незаконним збройним формуванням відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді путінський "зелений коридор" став для наших військових справжньою дорогою смерті.

29 серпня о 8:15 українські військові організованими колонами почали рух із міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Спершу українські колони безперешкодно рухалися повз російські укріплені позиції, проте через деякий час окупанти відкрили вогонь, розстрілявши колони на марші.

За офіційними даними, під час Іловайської операції та подальшого розстрілу у так званому зеленому коридорі 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили у полон.

Соняшник як символ трагедії

Що характерно для серпневого періоду, на полях, якими проходили українські воїни, дозрівав соняшник. Ось так, прямо посеред соняшникового поля багато наших воїнів трагічно загинули від підступного акту агресії з боку російських окупантів.

Тепер щороку, 29 серпня українці вшановують пам’ять загиблих героїв, що самовіддано захищали Україну. Символом дати виступає та сама квітка соняшника, як символу Іловайської трагедії та життя української нації.

Традиційно у День пам'яті по всій Україні приспускають прапори та проводять хвилину мовчання. У заходах беруть участь високопосадовці, військові та родини загиблих. На церемоніях зачитують імена воїнів, які віддали життя, захищаючи країну від російської агресії з 2014 року.

Які заходи заплановано на День пам’яті захисників України?
Традиційно у День пам'яті по всій Україні приспускають прапори та вшановють пам'ять захисників хвилиною мовчання. У заходах беруть участь високопосадовці, військові та родини загиблих. На церемоніях зачитують імена воїнів, які віддали життя, захищаючи країну від російської агресії з 2014 року.

Цього року урядом заплановано проведення низки національно-патріотичних заходів, серед яких:

Всеукраїнська акція пам'яті "Сонях".
Щорічний меморіальний забіг "Шаную воїнів, біжу за героїв України".
Виставка знищеної військової техніки та озброєння російських збройних формувань.
Церемонія покладання квітів біля Стіни Пам'яті на Михайлівській площі в Києві та в інших населених пунктах України.
Хвилина мовчання у День пам’яті захисників України
Цього дня будуть проводитися дві загальнонаціональні хвилини мовчання. Перша відбувається о 9:00, яку по всій Україні проводять щодня, для вшанування всіх загиблих внаслідок російської агресії. Друга, спеціальна хвилина мовчання, призначена на 12:00 та присвячена безпосередньо захисникам України, що загинули внаслідок Іловайської трагедії.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення рекомендує медіа інформувати глядачів про День пам'яті та 10-ті роковини Іловайської трагедії протягом дня, особливо перед хвилиною мовчання. Також пропонується обмежити трансляцію розважальних програм та розмістити на екрані зображення "Соняха" – символу пам'яті.

Що варто робити в День пам'яті захисників України?

На День пам'яті захисників України громадяни можуть долучитися до вшанування полеглих героїв, і тут є різні варіанти, як це зробити. Наприклад, можна взяти участь у всеукраїнській акції "Сонях пам'яті", яка символізує єдність та вдячність захисникам України. Його можна зробити самостійно і це потребує мінімум часу та матеріалів:.

Відвідування меморіалів та пам'ятників – теж один із важливих проявів шани до полеглих воїнів. У Києві це можна зробити на Майдані Незалежності або біля Михайлівського Золотоверхого собору, а в інших містах можна прийти до місцевих меморіалів. Туди можна принести квіти, щоб вшанувати загиблих.

У багатьох містах проводяться тематичні виставки, присвячені подвигу українських воїнів, які варто відвідати. Активні громадяни зможуть взяти участь в меморіальних забігах, до яких можна долучитися або підтримати учасників. Важливим аспектом вшанування є також підтримка родин загиблих захисників через участь у благодійних ініціативах.

Якщо ви активно користуєтесь соціальними мережами, можна поділитися історіями про героїв, використовуючи відповідні хештеги, тим самим вшановуючи пам'ять про їхній подвиг.

Ну і звичайно, не забудьте просто вшанувати наших героїв хвилиною мовчання у тиші, в одному дусі з усією країною, яка завжди пам’ятатиме подвиг своїх хоробрих синів.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
29-08-2024, 08:20
Коментарів 0 Переглядів 1 348

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.