Міністерство освіти та науки спільно з провідними істориками України розробило і затвердило Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти.
Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий написав у Фейсбуці.
"Документ є рамковим, він визначає шляхи подальшого реформування історичної освіти і не вносить зміни у чинні накази МОН, модельні навчальні програми, підручники тощо. Надалі розробимо дорожню карту реформування історичної освіти та долучатимемо експертну спільноту на всіх подальших етапах упровадження змін, а вчителі отримуватимуть методичну підтримку", - зазначив міністр.
За його словами, реформування історичної освіти має на меті сформувати загальноосвітній україноцентричний курс історії з позицій викликів сучасності (можливі назви: "Історія: Україна і світ", "Історія України і світу").
Як наголосив Лісовий, в умовах війни історичній освіті треба відповідати на політичні, економічні, соціальні та культурні виклики для консолідації української нації.
У концептуальних засадах пропонується представляти історію України та всесвітню як єдину хронологічну оповідь упродовж усього навчання. Що, своєю чергою, допоможе учнівству розуміти історію України у глобальному контексті. Усунути дублювання, перевантаження обсягом та дроблення очікуваних результатів навчання. Бо зараз навчальні програми спрямовані на вивчення учнівством надмірного за обсягом фактографічного матеріалу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-08-2024, 23:00
0
722