Інвестиції lifecell у забезпечення інфраструктури альтернативними джерелами живлення досягли майже 1 млрд грн з осені 2022 року, але, попри це, нові вимоги Держспецзв'язку компанія оцінює як "украй складні".
Про це повідомила пресслужба компанії, передає
"Інтерфакс-Україна".
"Ми підтримуємо необхідність забезпечити безперервність зв'язку для абонентів, особливо під час війни. Компанія намагатиметься робити все, щоб поліпшити ситуацію з автономним живленням нашого обладнання та наявністю зв'язку під час відключень.
Що стосується нових умов, прописаних у розпорядженні НЦУ - терміни і вимоги вкрай складні, зараз ми аналізуємо всю інформацію", - йдеться у повідомленні lifecell
У компанії повідомили, що вже більша частина всіх базових станцій lifecell в Україні - понад 5 тис. - обладнано новими літієвими батареями.
"Ці батареї витривалі й можуть підтримувати роботу базових станцій до 4-8 годин за відсутності стаціонарного живлення та помірного навантаження на мережу. До того ж такі батареї заряджаються в кілька разів швидше", - повідомили в пресслужбі.
Водночас в lifecell уточнили, що ресурсу батарей вистачає на різну тривалість часу, залежно від часу між знеструмленнями в кожній конкретній місцевості. Батареям потрібно встигнути повністю зарядитися до чергового відключення.
"Наприклад, якщо немає електроенергії протягом 10 годин, потім 2 години вона є і знову вимикається - батареї просто не встигнуть зарядитися. Впливає також показник кількості активних абонентів, які перебувають поруч, і гаджетів, які підключаються до тієї самої базової станції, і наскільки інтенсивно ці абоненти навантажують мережу. Погодні умови також впливають на виснаження батареї, адже системи охолодження також споживають електроенергію", - пояснили в пресслужбі оператора.
Ще близько 1,7 тис. базових станцій lifecell забезпечені альтернативним енергопостачанням за допомогою генераторів.
У компанії наголосили, що за допомогою тільки генераторів неможливо зарезервувати більшу частину обладнання. Їм потрібне постійне обслуговування: люди, які встановлюють, заправляють, налаштовують. Крім того, не кожну базову станцію можна живити від генератора. У низці місць їхнє використання заборонено, наприклад, у містах зі щільною забудовою на дахах будинків. Близько 80% базових станцій мережі lifecell встановлено на дахах будинків, а в містах ця частка сягає близько 90%, уточнили у пресслужбі.
lifecell - третій за величиною оператор мобільного зв'язку.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-07-2024, 22:38
1
1 920