Завтра, 16 липня, в Україні спливає термін, до якого військовозобов'язані мали б оновити свої військово-облікові дані. Після чого тих, хто не виконав вимогу закону чекає адміністративна відповідальність. Але є винятки.
Про те, кого не штрафуватимуть за неоновлення даних - в матеріалі
РБК-Україна.
Кого і за яких умов не штрафуватимуть
Не притягуватимуть до адміністративної відповідальності тих осіб, які нададуть документи або інші підтвердження, що доводять неможливість оновлення даних упродовж 60 днів, заявив напередодні на брифінгу старший офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот.
Він пояснив, що серед таких документів можуть бути, наприклад, лікарняний лист. Але кожен випадок розглядатимуть індивідуально. За словами Молота, при вирішенні питання притягнення до адміністративної відповідальності відповідний начальник територіального центру буде аналізувати сутність правопорушення, обставини його виникнення та надавати окрему оцінку для кожного факту.
"Якщо людина всіма своїми діями хоче оновити дані, але з об'єктивних причин цього не може зробити, наприклад, через неможливість достоятися у черзі, то така обставина виключає склад адміністративного правопорушення. Проте такі обставини має підтвердити начальник ТЦК, а також людина повинна про це повідомити й надати відповідні підтверджуючі документи. На слово ніхто вірити не буде", - заявив Молот.
Згідно з новим законом про мобілізацію, військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мали оновити свої дані протягом 60 діб (до 16 липня), а саме - мобільний телефон, фактичну адресу проживання та email (за наявності). Після цього, тих хто не виконав вимогу, можуть оштрафувати на суму від 17 000 до 25 500 гривень.
Загалом у військовозобов'язаних є три способи оновлення своїх даних: через ТЦК та СП, ЦНАП або Резерв+.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-07-2024, 23:41
0
1 877